Місцева влада вже має приймати зміни для заміни жахливих сміттєпроводів на більш сучасні системи поводження з відходами

IMG 7653З 1 жовтня 2018 року в Україні набула чинності нова норма ДБН, якою скасовано обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках при їх новому будівництві або реконструкції. Тепер необхідність їх влаштування визначається з урахуванням прийнятої у кожному населеному пункті системи поводження з відходами.

І місцева влада вже має приймати відповідні зміни для заміни жахливих сміттєпроводів на більш сучасні системи поводження з відходами. Наприклад, використовувати системи роздільного збору і сортування сміття або вакуумного чи пневматичного. На цьому наголосив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook. “Жахливим та брудним сміттєпроводам в Україні треба покласти кінець.

І місцева влада вже може це робити, адже ще з 1 жовтня минулого року діє відповідна будівельна норма, яка скасувала застарілу радянську вимогу – обов’язково проектувати сміттєпроводи у багатоповерхівках. Треба використовувати більш цивілізовані способи збирання сміття, які є у всьому світі. Це звичайно і роздільний збір, і вакуумне збирання, яке більш чистіше, ефективніше та краще”, - наголосив він.

Відтак Парцхаладзе навів приклад Києва, де планують заборонити сміттєпроводи у всіх житлових багатоповерхових будинках. Їх хочуть заварити та дезінфікувати, натомість заохотити жителів до сортування. “Це дуже потрібна ініціатива, яку потрібно запроваджувати у всіх містах. Сподіваюсь, найближчим часом вона буде прийнята у Києві і столиця своїм прикладом покаже, як це треба робити правильно і що від цього лише одні плюси”, - додав заступник міністра.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.