Німецьке місто Герліц пропонує безкоштовно переїхати до нього на місяць

Goldener baum goerlitzЗавдяки програмі «Тестування міста» муніципалітет сподівається заохотити нових жителів та довідатися більше про їхні потреби у місті.

Герліц – це прикордонне містечко на сході Німеччини. Тут добре збереглася історична архітектура, завдяки якій місто стало знімальним майданчиком для кількох відомих фільмів та щороку приваблює десятки тисяч туристів.

Але на відміну від багатьох туристичних європейських міст, проблема Герліца не в тому, що сюди приїздить багато людей, а в тому, що багато людей звідти їде, пише The Guardian.

Після падіння берлінської стіни чимало жителів міста переїхали далі на захід країни, і до 2013 року населення Герліца скоротилося на 25%. Сьогодні тут пустує близько семи тисяч квартир та найнижчий рівень заробітної платні у країні.

Саме у пошуках рішення, яке могло б зупинити цю тенденцію до занепаду, місцевий муніципалітет пропонує охочим місяць безкоштовного проживання у Герліці. До подібних стратегій вже вдавалися інші міста. Зокрема, Детройт платив перспективним молодим спеціалістам для того, щоб вони рік жили та працювали у місті.

Містечко Талса в Оклахомі також пропонує безкоштовне житло і $10 000 кожному, хто вирішить туди переїхати. Програма «Тестування міста» у Герліца отримала понад 150 заявок, переважно від жителів більших німецьких міст.

Серед них було відібрано 54 учасники (в тому числі пари та сім’ї) різної вікової категорії. Чимало з них – представники креативних професій: режисери, музиканти, художники.

Учасники отримають житло у Герліці та місце для роботи на місяць безкоштовно. Муніципалітет міста розраховує, що «пробний період» буде заохочувати учасників залишитися у місті. Проте IZS, організація, що відповідає за програму, бачить її користь у іншому.

Інтерв’ю учасників програми та їхні відповіді на опитування допоможуть зрозуміти, чого вони потребують у місті, які сильні та слабкі сторони має Герліц. А також з’ясувати, які особливості міста таки можуть привабити нових жителів, адже на сьогодні чотири учасника програми таки вирішили залишитися жити у Герліці.

Джерело: Хмарочос