Мінрегіон вводить «зелені лінії» для обмеження забудови в озеленених зонах

1Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, має ввести «зелені лінії» для обмеження забудови в зелених, ландшафтних та рекреаційних зонах з метою їх збереження.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе під час спільного брифінгу з віце-прем’єром та міністром Геннадієм Зубком «Першочергові зміни і нововведення до ДБН» в Українському кризовому медіа-центрі. «Зелені лінії» будуть чітко визначати ті території – зелені зони, де ні за яких обставин не можна буде будувати.

Таким чином ми зробимо генеральні плани наших міст більш захищеними від можливих незаконних забудов», - сказав він. За словами Парцхаладзе, введення «зелених ліній» обмеження забудови також сприятиме збереженню цінних озеленених територій і гармонізації міського простору для комфорту людей. Проект ДБН «Планування і забудова територій» розроблено на заміну ДБН 360-92** «Містобудування.

Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3- 95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4- 97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2- 95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89- 80 «Генеральные планы промышленных предприятий». Оновлений ДБН буде затверджений найближчим часом.