Як будують на Дніпропетровщині енергоефективний дитячий садок з сонячними панелями

1 1У Підгородному, що у Дніпропетровській області, завершують будівництво енергоефективного дитячого садка у формі стільників. Як зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, будівлю зводять за сучасними технологіями, передає adm.dp.gov.ua.

«Зробили акцент на енергоефективності, передбачили автономну котельню, - розповідає він.

- На даху встановили сонячні панелі для генерації електроенергії». Новий дитячий садок матиме енергоефективний фасад зроблений із вогнетривкого матеріалу.

Підлогу біля входів і на внутрішньому подвір’ї зроблять теплою - під час опадів спрацьовуватимуть спеціальні датчики для висушування. Особливо вражає незвична конструкція споруди у формі бджолиного будиночка, зазначила міський голова Підгородного Галина Кузьменко. «Кожна група матиме свій «стільник», а загалом у садочку виховуватимуться 115 малюків», - додала вона. Наразі проводять роботи всередині: вже готові всі комунікації, підлога.

Будівельники завершують облаштовувати другий поверх: залишилося лише поклеїти шпалери. На кухні та у коридорах кладуть різнокольоровий кахель. На території нового дитсадка покладуть різнокольорову тротуарну плитку, встановлять альтанки, каруселі та гірки для дитячих майданчиків.

На новий дошкільний заклад із нетерпінням чекають матусі з малюками – чотири заклади у місті переповнені. «Щовечора донька скаржиться на те, що «втомилася від дітей» у садочку. У групі – 40 малюків. Це велике навантаження і для них, і для вихователів, – говорить мешканка Яна Чорна. – Дуже сподіваюся, що молодша донечка піде в яслі вже у новозбудований садок». Яскраві споруди нових садочків у Підгородному, а також у Обухівці, Іларіоновому та Романковомуззовні і всередині повністю відповідатимуть вимогам сучасності, зазначив Валентин Резніченко. «Всі заклади зводимо «з нуля», – каже він. – Кожен має оригінальну архітектурну форму».

Відкрити у Підгородному садок, будівництво якого стартувало трохи більше року тому, планують у 2018-му.