Наши контакты: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Зростання країни на 1 пункт у Doing Business - це $600 млн додаткових інвестицій в економіку на рік

index001За підрахунками провідних експертів Світового банку, 1 пункт у загальному рейтингу легкості ведення бізнесу - Doing Business дає можливість додатково залучати в економіку цієї країни близько 600 млн доларів інвестицій на рік.

Тому підвищення України у цьому рейтингу є одним з важливих завдань, над яким працює наразі Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

На цьому наголосив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на конференції «Прозорі послуги для ефективної будівельної галузі: єдина уніфікована електронна система дозволів, реєстрів, кадастрів, інспекції». “Сьогодні дуже важлива прозорість бізнесу, щоб отримання дозволів на будівництво здійснювалося просто та швидко.

Вже багато років Світовий банк відслідковує це - це рейтинг Doing Business. Якщо країна в цьому рейтингу зростає хоча б на 1 пункт, це приблизно 600 млн доларів додаткових інвестицій на рік в її економіку. Зараз рейтинг складається з 10 критеріїв, один з них - “Отримання дозволів на будівництво”. І в останньому рейтингу цей показник на 1-му місці серед усіх критеріїв.

У 2017му ми були практично найгіршими - на 140 місці і за 2 роки піднялися на 110 пунктів”, - розповів він. За словами Парцхаладзе, суттєве зростання України у Doing Business за показником “Отримання дозволів на будівництво” значно вплинуло і покращило загальний рейтинг DB. “Ці 110 пунктів фактично дали країні 6, навіть 7 пунктів в загальному рейтингу Doing Business і Україна піднялася на 9 пунктів. Ми були на 80 місці 2 роки назад, зараз - на 71-му. Будівельна галузь достатньо ефективно зробила свій внесок”, - додав заступник міністра.

Відтак показник “Отримання дозволів на будівництво” у свою чергу також складається з 4-х критеріїв: процедури, дні, вартість та індекс якості контролю. “У 2013-му році ми були взагалі на 186-му місці із 189 країн.

Тоді був розроблений і прийнятий законопроект, який суттєво спростив отримання дозволів на будівництво. Раніше було 55 процедур, а зараз всього до 6 процедур. За часом раніше треба було витратити більше року, щоб отримати дозвіл. Зараз - до 85 днів. У світі за цими показниками ми входимо в десятку - п’ятнадцятку кращих. Проте пайовий внесок тягне нас униз”, - підкреслив Парцхаладзе. Довідково: Зараз Україна - одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн.

За показником “Отримання дозволів на будівництво” за 2 роки ми покращили позицію з 140 на 30-те місце. У загальному рейтингу наша країна займає 71 сходинку. Рейтинг характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності.

Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо. 

Прес-служба Лева Парцхаладзе