У центрі Києва розгорівся скандал через надбудову мансарди на старовинній будівлі

5d6f5bf65a996Конфлікт виник між сусідами в чотириповерховому житловому будинку на вулиці Леонтовича, 1, навпроти Володимирського собору. Будинок було зведено в кінці XIX століття.

Господиня двох квартир на четвертому поверсі вирішила зробити надбудову, повідомляє «Сьогодні».

Будь-які ремонтні роботи власниця житла повинна була узгодити з мешканцями будинку і з жеком. За словами господині двох квартир Олени Коротчук, всі роботи з комунальниками вона узгодила, але сусіди кажуть, що дозвільних документів так і не побачили.

Мешканці будинку стверджують, що вона ще в минулому році пропонувала всім скластися грошима і відремонтувати дах, але далі слів справа не пішла. Власниця квартир вважає, що конфлікт надуманий сусідами, які хочуть отримати певні вигоди.

Мешканці історичної будівлі побоюються обвалу, оскільки очевидно, що мова йде не про звичайний ремонт, адже будівля значно «підросла», до того ж через проведені роботи сусіди втратили доступ на горище. У департаменті охорони культурної спадщини КМДА «Сьогодні» відповіли, що будинок на Леонтовича, 1, не є пам'ятником архітектури.

Але будівельні роботи проводяться в приміщенні, яке примикає до будинку на Богдана Хмельницького, 27/1, а ця будівля має статус нововиявленого об'єкта культурної спадщини.

У КМДА кажуть, що готують розпорядження про надання господинею перебудованої квартири проектної документації для вивчення можливого впливу робіт на стан сусіднього будинку.

Дерело: 3м2