«Київметробуд» вирубав частину дендропарку для метро на Виноградар

74322775 2476Під час будівництва метро на Виноградар «Київметробуд» вирубав десятки дерев у дендропарку «Сирецький гай», який є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, повідомляє Громадське. Вирубування дерев та зміна русла струмка потрібні для будівництва вентиляційного стовбура метро. Роботи почали наприкінці липня.

Наразі розчищено ділянку, завбільшки з футбольне поле. У найближчі дні планують загнати струмок у спеціально збудований колектор. У лютому «Київметробуд» попереджав про те, що частину робіт вестимуть в зоні дендропарку «Сирецький Гай», що входить до природно-заповідного фонду.

Повідомлялося, що цей етап будівництва розпочнуть після отримання дозволів відповідних державних органів. Наприкінці жовтня активісти помітили вирубану ділянку у Сирецькому гаю — на перетині вулиціб Північно-Сирецької та Білицької, в 150 метрах від кінцевої зупинки тролейбуса № 5. «При будівництві комунікацій метрополітену було знищено 100% рослинності й унікальне потужне джерело з відмінною питною водою, що наповнювало струмок та болото життям та вологою, внаслідок чого струмок Курячий Брід припинив своє існування як постійний водотік», — пише Центр моніторингу влади.

Активісти припускають, що вивести вентиляцію метро можна було б на пустирі, розташованому у 50 метрах від ділянки парку. Але пустир перебуває у приватній власності, там планують збудувати ЖК «Діброва парк».

Працівники «Київметробуду» сказали Громадському, що обрали цю місцевість, бо вона «найнижча, а поруч усюди пагорби». На знятому торік Богданом Гдалем відео видно струмок і ділянку до початку робіт. До 2021 року «Київметробуд» має спорудити дві станції — «Мостицька» та «Проспект Правда», які стануть продовженням Сирецько-Печерської гілки метро.

 Джерело: 3м2