Підключення до електромереж подешевшає майже на 20%

2221265 1Стандартне приєднання до електричних мереж з наступного року подешевшає в середньому на 18,9%. Плата за нестандартне приєднання знизиться в середньому на 5%. Таке рішення ухвалила Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Усереднене зниження плати за стандартне підключення у містах становитиме 30% в порівнянні з 2019 роком. У сільській місцевості зниження становитиме в середньому 17%. Нові ставки почнуть діяти з 1 січня 2020 року.

У повідомленні НКРЕКП наголошується, що рішення має на меті посилити позиції України в рейтингу «Doing Business», що дозволить залучити додаткові інвестиції в економіку.

Прийняття вказаних ставок, як зазначає регулятор, має забезпечити рівноправний доступ до електричних мереж та дозволить інвесторам краще планувати свої витрати на етапі створення бізнесу.

Варто зазначити, що зниження ставок плати за приєднання до електричних мереж стосуватиметься як бізнесу, так і населення, зокрема, власників приватних будинків.Раніше повідомлялося, що в Україні 134 енергоаудитори пройшли атестацію. Більшість фахівців атестовано за двома напрямами.

Джерело 100realty.ua