У Будинку митрополита у центрі Києва встановлюють унікальну грубку

5dde1da761d32У Будинку митрополита на території Національного заповідника "Софія Київська" встановлюють унікальну піч з кахельної плитки.

Матеріал для її виготовлення взяли з фонду заповідника. Плитка дуже красиво виглядає в інтер'єрі кімнати, майстер уже встановив половину кахлю.

"З фондів – у експозицію", – підписав фото Вадим Кириленко, заступник директора Національного заповідника "Софія Київська" з реставраційних і господарських робіт.

"У наших запасниках дуже багато цікавих експонатів, які ніхто не бачив. Коли ми проводили реставрацію Будинку митрополита, то в планах було закладено відновлення грубок. Вони не діють, а декоративні, але водночас історичні – 19 століття. У цьому будинку грубки не збереглися, але ми їх ставимо на ті місця, де вони колись були у 18-19 столітті", – розповів сайту "Сьогодні" Вадим Кириленко.

5dde1dc852d67Він додає, що грубку встановлює майстер-пічник.

"Це дуже рідкісна і з розряду зникаючих професія. Пічника не так просто у Києві знайти, їх робота розписана на багато місяців вперед. Цей майстер з нами не одноразово працював, ми з ним підписали договір на його послуги. Коли він закінчить роботу, усі бажаючі зможуть помилуватися красою старовинної печі з кахлю. Торік ми вже встановили одну піч у Будинку митрополита, а цього року встановлюємо ще одну. Пічки залишаться в інтер'єрі будинку на постійній основі", – додає Кириленко.

Джерело: Сьогодні