У Києві почали відключати від електрики багатоповерхівки, що заборгували

photo 1448745799564 e2c1ed534c94У Києві можуть відключити від електрики щонайменше 60 будинків, мешканці яких накопичили значні борги за комунальні послуги, заявили у ДТЕК Київські електромережі, повідомляє Вечірній Київ.

За його словами, постачальники електроенергії почали передавати заявки на відключення, які компанія, згідно з законом, має виконати.

Передусім ідеться про новобудови. Відключатимуть місця загального користування – ліфти, водяні насоси та коридори. Наразі боржниками є 230 будинків, а під реальною загрозою відключення перебуває близько 60 багатоповерхівок.

«Деякі будинки, зокрема на Печерську, вже частково відключено: там зупинилися ліфти, насосами не подається вода у квартири, темно у під’їздах», – розповів представник Київських електромереж.

За його словами, зазвичай люди не мають особистих боргів. Переважно мешканці не сплачували за місця загального користування або ж оплату не здійснили організації, які опікуються будинком.

«Проблема в тому, що збирати оплату з власників квартир і сплачувати за електроспоживання можуть тільки юридичні особи, а за прийнятими в останні роки законами відповідальність за контроль за діяльністю цих юридичних осіб – це ОСББ або “жеки”, – повністю покладено на співвласників будинку. Тобто відповідальність за несплату несуть всі мешканці», – розповіла Віра Радченко з Департаменту житлово-комунальної інфраструктури.

В разі відключення будинок передається постачальнику останньої надії – Укрінтеренерго, який може обслуговувати будинок лише три місяці. Далі – повне відключення.

У березні йшлося про відключення постачання будинкам на вулиці Шумського, 3-Г, 10-Б; Харківському шосе, 19, 19-А, 19-Б; Чоколівському бульварі, 42-А; вул. Закревського, 101, вул. Голего, 7-В.

Джерело: Вечірній Київ