Україна відмовиться від ямкового ремонту доріг: названо строки

5c5abea4a8069В Україні сподіваються скоротити обсяги ямкового ремонту автодоріг, про скасування якого раніше заявляли в уряді. Про це розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій в інтерв'ю УНІАН.

За його словами, Міністерство інфраструктури має намір відмовитися від проведення ямкових ремонтів уже наступного року. "Ми плануємо дотримуватися пропозицій "Укравтодору" і з 2020 року відмовитися від ямкових ремонтів", – повідомив Криклій.

Раніше колишній виконувач обов'язків голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомир Новак говорив, що обсяги аварійного ремонту зменшуватимуться поступово, оскільки кошти на капітальний ремонт трас є не завжди.

За розрахунками Новака, в Україні могли б відмовитися від ямкового ремонту на основних магістралях через п'ять років. Однак, за словами Криклія, в "Укравтодорі" довго не могли відмовитися від значних обсягів ямкового ремонту через інші причини.

"На "ямках" значно легше різати ресурси, ніж на капітальному ремонті доріг. Адже важко перевірити, яка яма була відремонтована", – сказав міністр.

До речі, раніше новини "Сьогодні" розповідали, як у Харківській області місцеві чиновники продавали підставній фірмі асфальтовий дрібняк, що залишився після ямкового ремонту доріг.

На експлуатаційне утримання автодоріг в 2019 році планували направити 5,9 млрд гривень.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський розповів, що в наступному році в Україні побудують 4000 кілометрів доріг.