Наши контакты: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Не встигли: "Північний потік-2" подав заявку на продовження будівництва

1555332847 8301Раніше завершити будівництво російського газопроводу в обхід України планувалося в кінці 2019 року.

Компанія Nord Stream 2, що займається будівництвом російського газопроводу "Північний потік-2" в обхід України, подала заявку на продовження строків будівництва газопроводу взимку і навесні 2020 року, оскільки енергетичне агентство Данії видало дозвіл на прокладку труби лише наприкінці жовтня.

Як повідомляє DW, профільне німецьке відомство 16 грудня розгляне заявку Nord Stream 2.

Зазначається, що заявка має бути розглянута Федеральним відомством морського судноплавства та гідрографії Німеччини. Це відомство має прийняти дозвіл продовжити будівництво "Північного потоку-2" у водах Німеччини. Необхідність надання цього дозволу пов'язана з тим, що Данія тривалий час блокувала будівництво російського морського трубопроводу у своїх водах. Відповідний дозвіл ця країна надала лише наприкінці жовтня 2019 року.

Як повідомляв УНІАН, палата представників Конгресу США підтримала законопроект про американський оборонний бюджет на наступний рік, що передбачає також санкції щодо компаній, які забезпечують будівництво газопроводу "Північний потік-2".

Проектом "Північний потік-2" передбачено будівництво та робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року.

В кінці березня - початку квітня 2018 року компанія Nord Stream 2 (оператор проекту будівництва газопроводу "Північний потік-2") отримала дозвіл на будівництво газопроводу від Німеччини та Фінляндії, а в червні - від Швеції.

Наприкінці жовтня цього року Данське енергетичне агентство видало дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" на континентальному шельфі на південний схід від Борнхольма (острів в Данії) довжиною 147 кілометрів.

Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансування проекту здійснюється європейські компанії - французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2".

Джерело: УНІАН