Наши контакты: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Архітектурний форум - 2017: міжнародний клуб за інтересами

0img 9996У червні в Києві відбувся VI Міжнародний архітектурний форум, організатором якого виступив журнал Commercial Property за інформаційної підтримки журналу Prof Build. Традиційно захід зібрав на одному майданчику експертів – архітекторів і дизайнерів, проектувальників і девелоперів, виробників і постачальників будматеріалів з України, Польщі, Німеччини, Італії, Великобританії. У рамках форуму було представлено виставку робіт польських архітекторів, організовану за підтримки посольства Польщі в Україні; окремими стендами виступили компанії AVG, Rauta і «ІК Електролюкс».

0img 9910Світова архітектура: глобалізація, взаємодія, вплив

Перший день заходу був присвячений темі «Світова архітектура: глобалізація, взаємодія, вплив». Форум із вітальним словом відкрив директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА Олександр Свистунов. «Нам пощастило, що у нас існують такі платформи, які об’єднують вітчизняних і зарубіжних фахівців. Саме тут ми можемо спілкуватися і ділитися позитивним досвідом, який буде направлений на формування міського середовища», – сказав він.

Ділова програма форуму розпочалася виступом головного дизайнера і віце-президента архітектурного бюро Kuryłowicz&Associates Єви Курилович на тему «No problem – architecture!». Вона представила проекти у розрізі трьох періодів розвитку польської архітектури після 1989 року, саме тоді Польща обрала демократичне майбутнє і мистецтво почало акцентувати увагу на людині.

 Керівник компанії MANEZH Марина Дяченко в доповіді «Важливість застосування зовнішніх сонцезахисних систем в екстер’єрі будівлі» розповіла про переваги нових розробок компанії ‒ терасної системи високої якості з алюмінію і нержавіючої сталі пергола M-Ocean і пергола M-Ocean Jumbo з винесенням даху до 9,5 м.

Засновник студії Fernando Mosca Architect Фернандо Моска представив доповідь «Магічна мова естетики». На думку архітектора, головним критерієм, на який 111необхідно звертати увагу під час розробки проектів, є створення емоцій. В архітектурі і дизайні це досягається різними способами – за рахунок гри світла, пропорцій, обсягів, а також шляхом інтеграції різних просторів.

Сase-марафони архітектурних рішень

Форум продовжив case-марафон на тему «Архітектурні рішення і технології для зниження вартості будівництва. Енергоефективна архітектура». В рамках цієї секції свої напрацювання представили директор компанії Rauta Андрій Озейчук, виконавчий директор компанії «ІК Електролюкс» (ТМ ELX LED) Олексій Щербина, інженер-будівельник, керівник Науково-випробувального та інженерно-технічного центру «КиївЗНДІЕП» Володимир Брунько. «Поетика архітектури не потребує перекладу» – такою була тема презентації архітектора CloseUp Аrchitects Іллі Євстигнєєва. Спікер зазначив, що в сучасному мінливому світі відбувається взаємопроникнення галузей, теорій і культур, тому архітектура не існує сама по собі, а постійно видозмінюється під впливом розмаїття життя з його багатогранністю.

Монетизація архітектури

Перший день VI Міжнародного архітектурного форуму завершився дискусією на тему «Монетизація архітектури: як створити будівлю, привабливу сьогодні і в майбутньому?». У ній взяли участь партнер і представник компанії John Fotiadis Architect в Україні Сергій Данилюк, засновник архітектурної майстерні «А. Пашенько», архітектор Андрій Пашенько, засновник MARTIN architects, архітектор Ігор Мартін, член Національної спілки архітекторів України Юрій Серьогін, засновник бюро CloseUp Architects, архітектор Ілля Євстигнєєв, засновник і творчий керівник компанії BAUST Юрій Удальцов, засновник компанії «Медичний конструктор» Олександр Пугач, а також представники компанії UTG: віце-президент Ігор Мельник і комерційний директор Андрій Рижиков.

0img 1004Експерти обговорили умови, що впливають на комерційну цінність архітектури сьогодні, фактори, які необхідно враховувати під час розробки проектів нерухомості, а також тенденції, які можуть змінити цей сегмент в майбутньому. Серед них, звичайно, нові технології і зелене будівництво. За словами експертів, інновації змінять ринок.

Економіка життєвого циклу будівель

Другий день VI Міжнародного архітектурного форуму був присвячений темі «Будівництво та інжиніринг: економіка життєвого циклу будівель», а вітальну промову виголосив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Серед найбільш цікавих доповідей варто відзначити виступ Марка Фальбуша (Bollinger+Grohmann Ingenieure) на тему «Проектування геометрично складних об'єктів. Роль BIM у сучасному проектуванні». Він розповів про роботу над комплексом Європейського центрального банку у Франкфурті-на-Майні, що складається з двох веж заввишки 185 і 165 метрів та технічні рішення, які застосувала його компанія при зведенні комплексу.

Генеральний директор будівельної компанії «ТММ» Микола Толмачов представив доповідь «Будинки без відходів і активні будівлі». Цікаво, що нині в європейській спільноті акцент робиться на рециклінгову економіку, основним постулатом якої є утилізація відходів, що виникають у процесі життєдіяльності. Спікер представив проекти будинків власного виробництва, що втілюють ідею рециклінгу.

0img 9818Енергоаудит та енергоменеджмент

Захід завершився дискусією на тему «Енергоефективність в реаліях українського ринку. Енергоаудит та енергоменеджмент», в якій взяли участь менеджер з розвитку торгових марок компанії«Капарол Україна» Олександр Волков, викладач КНУБА Михайло Кордюков, керуючий директор компанії «iC consulenten Україна» Олена Рибак, заступник керівника проекту компанії DELTA Projektconsult Ukraine Дмитро Омельчук, головний архітектор проектів компанії ARCHIMATIKA Дмитро Васильєв.

Нині сегмент нерухомості України дедалі більше розвивається в напрямку енергоефективності. Однак цей процес відбувається не такими швидкими темпами, як цього потребує сучасний ринок. Безумовно, існують складнощі у законодавстві і у впровадженні механізмів, що сприяють більш активному розвитку цього напряму. Однак останнім часом у законодавчому полі все ж відбулися деякі зміни. Зокрема, прийнято Закон «Про Фонд енергоефективності» та законопроект «Про енергетичну ефективність будівель», що вже пройшов друге читання.

На думку експертів, енергоефективні рішення в Україні впроваджуються і дають результати – вважають експерти. У нашій країні вже представлено багато кейсів застосування енергоефективних рішень і технологій в проектах нерухомості. Серед них – офісний центр «Оптіма Плаза» у Львові (отримав сертифікат BREEAM Very Good) і супермаркет Billa в Києві (сертифікований за стандартом DGNB).

Як резюмували експерти, ринок енергоаудиту ще малорозвинений в Україні: у фахівців є теоретичні знання, проте відсутній досвід через низький попит на подібні послуги.

Ярослав Кучеренко за матеріалами Commercial Property

Список Статей