Наши контакты: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Український форум з відновлюваної енергетики

IMG 96055Відновлювана енергетика є одним із найперспективніших напрямів, на який звертають увагу дедалі більше гравців ринку. Питання енергоефективності й енергонезалежності останніми роками набули актуальності серед українських та іноземних компаній. Цьогоріч наймасштабнішою комунікаційною платформою з фокусом на інвестиційні можливості, розвиток і реформування сектору відновлюваної енергетики став Другий український форум з відновлюваної енергетики-2017, який відбувся 30 листопада у Києві. Подія об’єднала понад 300 учасників ‒ інвесторів, державних діячів та представників фінансових організацій з більш ніж двадцяти країн світу.

 

Організатором Форуму виступила компанія A7 Conferences за сприяння підприємств Dentons та Rentechno і підтримки BloombergNew Energy Finance й A7 Capital. Журнал Prof Build став медіа-партнером заходу.

OG 2017 11 30 4700825Форум складався із трьох панельних дискусій, присвячених вітро-, біо-, гідро- та сонячній енергетиці. Представники українських та іноземних компаній озвучували свої прогнози щодо обсягу іноземних інвестицій у відновлювану енергетику України, а також ділилися досвідом реалізованих проектів.

Як зауважив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, Форум потрібен насамперед для того, аби залучати інвестиції до вже наявних проектів: «Ведеться згуртована робота між президентом, Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою над підготовкою законопроектів, що дозволяють інвесторам повертати свої інвестиції швидко та надійно».

За словами міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, низка законів, які прийнято поточного року, дали можливість залучити альтернативну енергетику до співпраці з теплопостачання. «Очікуємо підписання угоди з Європейським Союзом на 100 млн євро. Планується імплементація закону про комерційний облік (до 1 лютого) та закону про енергетичну ефективність будівель (до 1 квітня)».

Як зазначили експерти, важливим етапом розвитку відновлюваної енергетики є переформатування глобального ринку енергетики в напрямі його децентралізації та розвитку чистої енергії з відновлюваних джерел (ВДЕ), що потребує впровадження певних механізмів стимулювання, відповідної законодавчої бази та режимів ціноутворення. Разом з тим найсильніші гравці у сфері бізнесу – великі корпорації та економіки багатьох країн також тяжіють до OG 2017 11 30 4699795припинення використання енергетики викопних джерел, мотивуючи свої дії тим, що ті потужності, які приносять прибутки сьогодні, завтра не зможуть пристосуватись до нових реалій ринку з огляду на кліматичні зміни.

Форум дав можливість презентувати сучасні досягнення України у сфері відновлюваної енергетики, обговорити актуальні проблеми та закласти основу для нового етапу розвитку альтернативної енергетики.

Список Статей