Наши контакты: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Озираючись назад, генеруючи плани на майбутнє

DSC006066«Мрії – це плани в голові, а плани – мрії на папері», ‒ стверджував польський сатирик Владислав Гжещик. Справді, складно заперечити важливість своєчасного аналізу допущених помилок, обговорення шляхів вирішення існуючих проблем, окреслення перспектив на найближче майбутнє та бажаних професійних вершин. Перетворювали мрії у ціль, а ціль ‒ у результат члени Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів під час річного підсумкового засідання, що відбулося 15 грудня у конференц-залі ПБГ «Ковальська».

 

Запрошення до професійного діалогу

Першим питанням порядку денного було обговорення участі у двох потужних галузевих виставкових заходах‒ InterBuildExpo (20‒23 березня) та WorldBuildKyiv (15‒18 травня). Як зазначив президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій, у 2018 році виставки WorldBuild Kyiv й Aqua-ThermKiev відбуватимуться паралельно, традиційно заплановано проведення у рамках заходу Конгресу будівельників України. Це, як очікують організатори, суттєво розширить масштаб та забезпечить максимальну комерційну результативність події для її учасників.

IMG 24222«Родзинкою» WorldBuildKyiv стануть дні Білорусі як символ посилення співробітництва з представниками будівельної галузі сусідньої держави. Продовжуватиметься, хоча і в скороченому форматі, традиція бізнес-турів до регіонів: Одеса, Львів, Харків.

Перспективи ринку та існуючі бар’єри

У 2017-му зафіксовано зростання обсягів будівництва на 22%, ринок розвивається. На яких його сегментах фокусуватимуться зусилля членів Спілки в 2018 році? За словами Івана Миколайовича, до перспективних напрямів належать:

• реконструкція «хрущовок» (у партнерстві з Будівельною палатою України);

• будівництво гуртожитків для військовослужбовців (у вересні минулого року Президент України і Міністерство оборони анонсувало й затвердило план зведення 100 гуртожитків на суму близько 1 млрд грн);

• створення об’єктів інфраструктури;

• спорудження доступного житла.

«Саме інфраструктурні проекти, а не лише житло є світовим трендом розвитку будівельної галузі. Наприклад, у метрополітені Мадриду 300 станцій, у столичній «підземці» – 52. Наше завдання – переконати органи влади в необхідності зміни вектору діяльності будівельного сектору», ‒ наголосив доповідач.

Міжнародна сертифікація – квиток до Європи

DSC007566Угода про асоціацію України з Євросоюзом сприяла інтенсифікації співробітництва, включаючи діяльність у будівельний сфері. Однак разом із можливостями перед вітчизняними виробниками постали й нові виклики. «Після відвідування спеціалізованої виставки в Мюнхені стало очевидно, що без сертифікатів відповідності міжнародним вимогам нашим компаніям немає сенсу презентувати свою продукцію на європейській арені», ‒ зауважив Іван Салій.

У 2020 році Регламент ЄС № 305/2011 на конструкційні, будівельні матеріали й продукцію стане обов’язковим в Україні. Підприємства, які не відповідатимуть вимогам, не зможуть працювати на вітчизняному ринку, не кажучи вже про міжнародну арену. Хоча сертифікація відповідності згідно з Регламентом ЄС № 305/2011 – складний, тривалий та високовартісний процес, компанії, що претендують залишатися у когорті кращих на батьківщині і зміцнювати позиції на зарубіжному просторі, розпочинають підготовку до нього вже сьогодні.

Члени Спілки акцентували увагу на необхідності проведення безкоштовного заняття для керівників провідних вітчизняних компаній, присвяченого всебічному інформуванню щодо положень Регламенту ЄС № 305/2011.

Сертифікати відповідності міжнародним стандартам ISO 9000:2015 та ISO 14001:2015, які лежать в основі Регламенту ЄС № 305/2011 і визнаються в усьому світі, вручив групі компаній Royal House під час засідання президії Спілки генеральний директор ТОВ «Глобал Сертифік» Сергій Рубальський. Атестат акредитації отримала виробнича випробувальна лабораторія ПАТ «Харківський плитковий завод», який входить до Групи компаній «Голден Тайл». Постійний контроль якості матеріалів, відповідно до досить жорстких стандартів відповідності, сприяє розвитку підприємства, зростанню виробничих потужностей, розширенню асортимент продукції та виходу на нові ринки.

Не Європою єдиною

DSC006422Комерційний директор ТОВ «Дніпровський завод будівельних матеріалів»Марія Сердюк наголосила, що з точки зору реалізації української продукції вартий уваги не лише європейський простір, а й африканський континент: «Наразі в Африці активно зводять 4-поверхові (близько 70‒80%), 10- та 25-поверхові будинки, започатковують дуже цікаві програми з переселення місцевого населення з центральних районів міст, спорудження соціального житла, що відкриває досить широкі перспективи для виробників. Наприклад, ми розпочали діяльність з випуску труб у Нігерії». Слід зазначити, що перемовини між українськими виробниками та представниками влади країн Африки тривають давно, однак активне співробітництво ускладнює висока вартість логістичних послуг.

«Молода гвардія»: у рядах Спілки – поповнення!

Наприкінці засідання відбулася презентація нових учасників Спілки: «Сталекс Профі», «Капарол Україна», «Сєвєродонецький cклопластик», Geofip, «Атем Груп».

Об’єднавшись, відстоюючи інтереси галузі та вимагаючи від влади забезпечення прозорості ведення бізнесу; модернізуючи виробництво й імплементуючи інноваційні технології; докладаючи максимум зусиль, аби посісти почесне місце в когорті провідних світових виробників будівельних матеріалів, – саме так, крок за кроком, планують рухатися члени Спілки до нових звершень.

Ольга Радучич

Список Статей