Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

головнаМи віримо, що Україна зовсім скоро стане частиною Європейського Союзу. Але щоб бути рівноправними «гравцями» на ринку будівельних матеріалів, вітчизняним компаніям потрібно мати якісний продукт, який би відповідав вимогам сучасного світу та його потребам. Наприклад, створення безбар’єрного простору, який має стати єдиним стандартом для всіх громад України. Це дозволить розбудувати нові громадські простори з урахуванням потреб людей з інвалідністю, батьків із дітьми, людей похилого віку та інших маломобільних груп. Не менш важливо мати в асортименті позиції, які б задовольнили попит не тільки масштабного будівництва, а й приватного сектору. На прикладі матеріалів для благоустрою та гідроізоляції від SANSTORE хочемо показати, що в Україні є компанії, які можуть запропонувати різні рішення із застосуванням тільки якісної продукції, з інноваційним підходом та з урахуванням усіх потреб, у тому числі щодо інклюзивності.

Наш співрозмовник — Сергій Яцкевич, комерційний директор ТОВ «Санстор Україна».

головна 1Rubicon Holding на ринку з 2018 року. Розпочинала компанія з невеликих субпідрядних контрактів, залучення інвестицій в енергосервісні проєкти, брала участь у проєктах з термомодернізації житлових будинків, що є учасниками програм Фонду енергоефективності. Нещодавно викупила два об’єкти незавершеного будівництва у Бучі та Обухові й активно розвивається у девелопменті. Має напрям вантажної логістики. Про становлення, виклики та роботу компанії на будівельному ринку України розповів Євгеній Новосьолов, директор Rubicon Holding.

ГоловнаПонад 25 років компанія «ВІК БУД» залишається провідним вітчизняним виробником пінополістирольних плит (пінопласту) в Україні. Вона має постійних і надійних партнерів, що виробляють та постачають якісні будівельні матеріали, а фахівці компанії «ВІК БУД» консультують, комплектують і забезпечують клієнтів матеріалами для утеплення фасадів зі складу в Києві.

«ВІК БУД» знають і люблять клієнти, поважають конкуренти. Адже попри те, що компанія трансформується і змінюється відповідно до вимог часу, вона зберігає традиційно високі стандарти якості продукції.

Як розвивати бізнес під час воєнного стану? Наскільки амбітними є плани компанії на майбутнє? Завдяки яким перевагам вдається витримувати конкуренцію на ринку? Про це ми запитали заступника генерального директора з розвитку компанії «ВІК БУД» Євгена Захаренкова.

головнаОдним із найбільших галузевих об’єднань сьогодні є Конфедерація будівельників України (КБУ). До її складу входять понад 800 членів, а це близько 80% компаній будівельної галузі України. Головна мета КБУ на поточний момент — сприяння розвитку будівельної галузі України та підтримка активного діалогу щодо майбутньої відбудови на всіх рівнях. КБУ проводить заходи для консолідації спільних зусиль бізнесу щодо подолання наслідків російської воєнної агресії в Україні та координації дій для майбутньої відбудови. Про ключові завдання та найближчі плани КБУ в інтерв’ю Prof Build розповів Олександр Червак, виконавчий директор Конфедерації будівельників України.

Ільїн«УКРБУД» — це єдина державна акціонерна компанія в Україні з повним циклом будівництва. Вона створена з метою забезпечення реалізації економічних інтересів держави, пов’язаних із розвитком будівельної галузі, та створення умов для підвищення конкурентоспроможності промислового, цивільного та житлового будівництва. До її складу входять проєктні інститути, виробничо-будівельні компанії та навчально-курсові комбінати. Компанія здійснює проєктування об’єктів промислового і цивільного призначення, виконує будівельно-монтажні роботи, здійснює підготовку та перепідготовку робітничих кадрів для потреб будівельної галузі. Більш детально з планами та новими стратегіями компанії ознайомив Андрій Ільїн, голова правління ДАТ «БК «УКРБУД».

Лещинський 12022 рік став роком великих викликів для всіх, у тому числі й будівельних компаній. З початком повномасштабного вторгнення рф у перші півроку будівельний бізнес активно долучився до захисту та оборони територіальних громад і надавав підтримку всіма можливими засобами Міністерству оборони та його підрозділам. Як сьогодні живе будівельна галузь, що поліпшилось, а які проблеми залишилися — про це розповів Віктор Лещинський, президент Національного експертно-будівельного альянсу України, голова Наглядової ради Державного акціонерного товариства «Будівельна компанія «УКРБУД». 

Олексій Єжов копіяСьогодні є велика потреба в оцінюванні наслідків руйнування житлового фонду, об’єктів критичної інфраструктури, громадського, соціального, історико-культурного та освітнього призначення. Адже перш ніж перейти до прийняття рішень щодо шляхів відновлення зруйнованого майна, потрібно чітко розуміти рівень його пошкодження. І дуже важливо, щоб на цьому етапі були враховані всі показники та передбачені наслідки. Більш детально про всі тонкощі цього процесу розповів Олексій Єжов, головний архітектор ДП «Проектний інститут «Київський ПРОМБУДПРОЕКТ».

3Як показав досвід минулого року, український бізнес виявився досить адаптивним. Компанії мали швидко знаходити нові шляхи і долати багато викликів, які принесла із собою повномасштабна війна з рф. Проте сьогодні більшість компаній повернулися до роботи, а деякі навіть розширили виробництво та географію продажів. Про свою стратегію «виживання» в умовах воєнного стану розповів власник компанії “Фасадні Рішення KMD” Дмитро Дрепін. 

Сучасні муніципальні технології портретВ умовах високої конкуренції на ринку житлового будівництва стає дуже важливим якісне післяпродажне обслуговування. Адже більшість покупців не просто мріють, щоб їхній будинок був збудований і зданий в експлуатацію якнайшвидше, а також хочуть отримати ключі з повноцінним набором комунальних та експлуатаційних послуг. З іншого боку, для девелоперської компанії, яка дбає про свою репутацію, важливо не лише якісно та вчасно збудувати житловий комплекс, а й забезпечити комфортне проживання його мешканцям. Оптимальним варіантом для обох випадків є залучення обслуговуючої компанії. Про переваги та тонкощі ведення бізнесу на ринку надання комунальних послуг, управління та обслуговування об’єктів нерухомості розповів Сергій Андреєв, власник Групи компаній «Сучасні муніципальні технології».

обрана 1Зовсім скоро масштабне будівництво, реконструкції та ремонтні роботи знову стануть буденністю для вітчизняної будівельної галузі. Це буде потребувати не тільки людських робочих ресурсів та зусиль, а й потужної спеціалізованої техніки. Враховуючи майбутні обсяги та рівень механізації будівельних компаній, саме оренда стане найкращим варіантом, що дасть змогу виконувати велику кількість різноманітних робіт без значних фінансових витрат. 

Наскільки готовий ринок оренди до «великої відбудови» та на які переваги варто звертати увагу при виборі компанії з оренди будівельної спецтехніки, розповіла Юлія Скічко, власниця «Алеф Строй».

Ганна Кулагіна 2Відбудова України — це не лише відновлення зруйнованого, а й створення країни з рівними можливостями для всіх людей, у тому числі для осіб з інвалідністю, людей похилого віку та батьків із дітьми. Один із таких кроків — побудова безбар’єрного простору за світовими стандартами. І це не тільки про норми, які містять конкретні параметри довжини, висоти, ширини та інших характеристик, які можна виміряти, а й використання якісних матеріалів. Про те, що необхідно врахувати, обираючи те чи інше рішення, та якими принципами керуватись у створенні безбар’єрного простору, розповіла Ганна Кулагіна — директорка з розвитку компанії Sanstore, прямого імпортера матеріалів в Україну.

Н. КозловськаУспіх відбудови України буде напряму залежати від здатності громад та ефективності державних інституцій. Тому вкрай важливо вже сьогодні визначити принципи, які стануть основою стратегій розвитку післявоєнних громад, і врегулювати законодавчі норми для їх реалізації. На чому має базуватися подальший стійкий місцевий і регіональний розвиток, розповіла Наталія Козловська, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Олена ШулякДля визначення правових та організаційних засад надання державою компенсації за пошкодження і знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ, розроблено законопроєкт №7198. 

Хто має право на отримання компенсації? Протягом якого часу можна звертатися за отриманням компенсації? Які способи, розмір, черговість отримання компенсації? На ці та інші запитання відповіла в інтерв’ю Олена Шуляк, Голова комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

a ozeychuk 2Андрій Озейчук – професійний будівельник з 25-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, голова ради директорів Українського Центру Сталевого Будівництва – розповів про цікаві моменти з професійного та особистого життя.

Список Интервью