Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

4BUILD: індивідуальний підхід та якість

photo 2021 12 04 17 17 29

Зростання темпів будівництва у рамках реалізації програми «Велике будівництво» дає потужний стимул для розвитку вітчизняного виробництва будівельних матеріалів та обладнання. Не перший рік активним постачальником бетонозмішувального та іншого устаткування для будівельної сфери є компанія 4Build, український виробник із помітною часткою на ринку БСУ. Про історію виробництва, особливості роботи, досягнення та плани розповів керівник компанії Євгеній Брижахін.

ProfBuild: Євгене, розкажіть, як усе починалося, на чому робили акцент у роботі та яких цілей уже досягнуто?


— Усе починалося з виробництва простого обладнання та конструкцій. Переважно це були бетонозмішувачі невеликої продуктивності та транспортерні стрічки. Загалом поштовхом до відкриття лінії для виготовлення основного портфеля продукції, яку ми реалізуємо сьогодні, стала потреба в обладнанні для власного виробництва вібропресованої плитки. У процесі розвитку зазначеного напряму ми зіштовхнулись із відсутністю на ринку України обладнання з потрібними для нас параметрами та технічними можливостями. Тому розробили і створили його власними силами. Після апробації обладнання на нашому виробництві його почали у нас замовляти й інші виробники. Так поступово ми стали все більше займатися виготовленням обладнання та збільшенням його асортименту. Зараз ми виробляємо повністю автоматизовані заводи під особисті побажання замовника.

photo 2021 12 04 17 17 14

ProfBuild: Вітчизняний ринок обладнання досить конкурентний. Як вам вдається «тримати руку на пульсі» та відповідати на виклики ринку?


— Дуже багато залежить від індивідуального підходу до замовника та вміння пропонувати те, що йому потрібно.
Адже часто, не розуміючи до кінця всього процесу, він замовляє обладнання, яке не відповідає реальним потребам виробництва, і це може в майбутньому створити проблеми. Завдяки нашому досвіду ми допомагаємо правильно сформувати запит і передати його у виробництво, яке складається із спеціалістів різного профілю, що мають великий досвід науково-дослідницької і виробничої роботи. Це дає змогу вирішувати найскладніші технічні й технологічні завдання. Тому найдовший термін виготовлення одиничної продукції — до 5 робочих днів, комплектних та індивідуальних замовлень — не довше 21 робочого дня. Фінансова підтримка — державна програма «Доступні кредити 5-7-9%».


Серед переваг та цінностей продукції 4Build варто виділити такі:
• Висока міцність конструкцій, суцільні зварні шви.
• Відсутність унікальності основних комплектуючих заводів 4Build надає повну свободу у виборі постачальника ЗІПа, як під час терміну дії гарантії, так і в післягарантійному періоді.
• Проєктування й виготовлення заводів та РБУ нестандартних комплектацій згідно з технічним завданням замовника.
• Бетонні заводи 4Build відповідають принципу модульності (електрична розводка блоків, гвинтові кріплення елементів); це дозволяє здійснювати
шеф-монтажні та пусконалагоджувальні роботи в найкоротші терміни.

• Постійне покращення якості і рівня надійності виробляючого обладнання.
• Подальший розвиток і проєктування новинок обладнання, виходячи з отриманого досвіду та індивідуальних пропозицій покупців.
• Визнання та репутація на ринку бетонозмішувального обладнання завдяки високоточному виробництву та сервісу.


Не менш важливим для конкурентоспроможності на ринку є сервіс. Ми маємо достатню кількість мобільних бригад сервісної служби від заводу, щоб забезпечити якомога швидшу допомогу в разі необхідності у всіх регіонах України. Якщо поломка не може бути усунута на місці – транспортуємо обладнання на завод.


ProfBuild: Як ви можете охарактеризувати асортимент компанії, які позиції для себе вважаєте ключовими та на які новинки очікувати найближчим часом?


— Ми маємо повний асортимент для бетонних заводів, від їх окремих комплектуючих до повністю готових варіантів під ключ. Також підтримуємо виготовлення форм для виробництва бетонних виробів, щоб покупець отримав все з одного замовлення. Загалом до основної продукції входять:
• Бетонні заводи (мобільні/стаціонарні).
• Бетонозмішувачі примусові тарільчасті, одно- та двовальні.
• Силоси для цементу.
• Вузли для виготовлення бетону/розчину.
• Дозуючі комплекси з ваговим транспортером та пультом керування.
• Блоки дозаторів 3 компонентів.
• Ґрунтозмішувальне обладнання.
• Шнекові живильники.
• Стрічкові конвеєри (шевронні, скребкові).
• Скіпові підйомники.
• Розвантажувальні вузли типу Хопер.
• Вагончики/кабіни для операторів та охорони.


Щодо новинок, невдовзі представимо нову лінійку мобільних бетонних заводів та нові види форм для ЖБІ.


ProfBuild: Яку головну проблему на виробництві на сьогодні ви можете відзначити? Як вона вирішується у вас? Які рішення допомогли вивести будівництво на новий рівень?


— На мою думку, серед найбільш болючих на сьогодні проблем — кадровий голод. І це стосується не тільки нашої компанії. Сьогодні дуже складно навчити персонал виконувати роботу якісно та коректно. Загалом у нас на виробництві працюють 50 людей. Середній вік — приблизно 41 рік. Також кадровий голод є і в інженерних галузях, ІТ та серед операторів для роботи зі станками ЧПУ. Доводиться самотужки «вирощувати/навчати» спеціалістів під потрібні цілі. Для вирішення цього питання ми проводимо курси з навчання, оновлюємо станковий парк, реконструюємо приміщення під потреби тощо. При цьому на новий рівень виробництва допомагають вийти технології ощадливого виробника, Lean-технології, 5S, KANBAN та інші ефективні інструменти. 

IMG 6992ProfBuild: Чому, на вашу думку, споживачеві вигідніше працювати з вами, а не з конкурентами?


— Тому що наше завдання — правильно допомогти з вибором обладнання та індивідуально підійти до кожного замовника. Адже окремий замовник — це як окремий аркуш в історії для нашого виробництва. Ви завжди можете приїхати і на власні очі переконатися в якості пропонованого обладнання та наживо познайомитися з командою 4Build. Після цього всі страхи і перешкоди розвіються!  

2020 рік став своєрідним випробуванням на міцність для всіх бізнесів. Ми не є винятком. Для нас «найболчішим» місцем стали поставки комплектуючих із-за кордону. Через призупинення низки виробництв відбулося порушення логістичного ланцюга, і доводилося наперед замовляти поставки комплектуючих на склад, щоб не було затримок із виконанням замовлень. Стосовно персоналу скажу, що особливих змін не відбулося. В основному робота йшла у звичайному штатному режимі.


ProfBuild: Які прогнози у вас на найближче майбутнє? Від яких чинників воно залежатиме?photo 2021 12 04 17 17 35


— Прогнози на майбутнє дуже амбіційні. Серед найближчих планів — запуск нової і компактної лінії обладнання та його поставка як на території України, так і до країн Європи. Розвиток виробництва та випуск нової продукції — саме те, що допоможе нашій компанії ще більше зміцнити
позиції на вітчизняному ринку і посісти гідне місце серед його гравців.

Список Інтерв'ю