Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Інститут інноваційної освіти КНУБА – провідна установа з підготовки фахівців будівельної галузі

Олексій ПетроченкоІнститут інноваційної освіти КНУБА – один з основних навчальних закладів у системі післядипломної освіти України будівельного профілю. Головними напрямами його діяльності є підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців задля набуття ними вищого освітнього рівня, нової кваліфікації, нової спеціальності на основі здобутих раніше та на основі повної середньої освіти.

 

Підготовку фахівців Інститут інноваційної освіти КНУБА здійснює за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр», використовуючи денну, заочну та дистанційну форми навчання. На базі закладу всі охочі можуть опанувати кілька спеціальностей, а саме: «192 Будівництво та цивільна інженерія», «191 Архітектура та містобудування», «022 Дизайн», «193 Геодезія та землеустрій», «073 Менеджмент» та «051 Економіка». Також Інститут інноваційної освіти проводить постійно діючі курси підвищення кваліфікації та підготовку спеціалістів до сертифікації.

 Навчальний процес забезпечують понад 300 досвідчених професорів, доцентів випускаючих кафедр Інституту та базових кафедр КНУБА, провідних спеціалістів Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державного агентства земельних ресурсів України та проєктних організацій.

 У лютому 2023 року виповнилося два роки, як Інститут очолив кандидат технічних наук Олексій Петроченко – випускник КНУБА, людина, яка за своїм світоглядом і бажанням рухатися вперед за будь-яких обставин відповідає основним пріоритетам і місії закладу.

 Якими були ці роки для Інституту інноваційної освіти КНУБА, його керівника і колективу? Що допомогло не просто зберегти навчальний заклад, а й у складних умовах пандемії, а потім воєнного стану вивести його на новий, більш якісний і сучасний рівень діяльності? Про це й говоримо з Олексієм Вячеславовичем.

 

 Prof Build: Інститут інноваційної освіти – навчальний заклад нового типу. В чому його унікальність та інноваційність?

 

Створений як заклад післядипломної освіти України будівельного профілю, за останні роки наш Інститут став реальним центром зосередження й генерації інноваційних освітніх технологій, які допомагають працюючим здобувачам освіти (а таких у нас понад 90%) удосконалювати свої професійні знання та компетенції за максимально зручних умов і в максимально сприятливій атмосфері.

 

Наші студенти цінують те, що навчальні програми, графіки занять і сесій в ІІНО максимально адаптовані до потреб кожного студента. Вони мають гнучкий графік занять та сесій за скороченими термінами, також можуть обрати оптимальну для себе форму навчання – денну, заочну, дистанційну, змішану, мають можливість отримувати вищу освіту чи навіть паралельно дві вищі освіти.

  

Зрозуміло, що маючи потужний кадровий потенціал (високий професійний рівень професорсько-викладацького складу підтверджується міжнародними сертифікатами та дипломами) і найсучаснішу базу та величезний досвід впровадження різних форм навчання, включно з дистанційним на різноманітних освітніх платформах, ми у найкоротші терміни оперативно і якісно налагодили свою роботу в умовах карантинних обмежень через пандемію, спричинену COVID-19. Для нашого колективу цей перехід не став стресом чи настільки серйозним випробуванням, як для багатьох навчальних закладів.

 

Prof Build: Щоб бути дійсно інноваційним і затребуваним серед здобувачів освіти, важливо перебувати у центрі прогресивних змін, які відбуваються у будівельній науці і загалом у цьому важливому сегменті економіки країни. Що допомагає бути у тренді?

 

На базі ІІНО проводяться престижні міжнародні науково-практичні конференції та круглі столи. Також ІІНО КНУБА – постійний учасник і переможець багатьох престижних виставок, форумів. Серед відзнак — гран-прі в номінації «Інноваційний розвиток освіти та сучасні педагогічні технології» міжнародної виставки «Освіта та кар’єра – 2021», де брали участь 86 закладів освіти і організацій з України, Німеччини, Чехії, Польщі, Словаччини, Канади, Литви, Кіпру та Ізраїлю. Цікавою і результативною є постійна участь у Міжнародній будівельній та інтер’єрній виставці KyivBuild.

 

Студенти ІІНО КНУБА – люди творчі, цікаві, закохані у свою професію, і багато з них досягли значних успіхів у кар’єрному зростанні саме завдяки знанням та компетенціям, які отримали в нашому навчальному закладі. Наша студентка Каміла Ісмаїлова отримала диплом переможниці Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей, а її науковий керівник Іннола Новикова – подяку. Усі проєкти студентів-архітекторів ІІНО КНУБА на VІІІ Міжнародному Молодіжному конкурсі архітектурних проєктів вийшли у фінал, а найкращі – отримали спеціальний приз.

 

Крім того, розвиток сучасних технологій, постійний пошук нових прогресивних форм і методів навчання, які б відповідали світовим стандартам вищої освіти, – важлива складова навчального процесу в Інституті інноваційної освіти КНУБА, яка спонукає викладачів долучатися до створення власних навчальних посібників.

 

Так, вийшов із друку навчальний посібник «Проектування, інженерно-технічне впорядкування та експлуатація водоохоронних зон водних об’єктів», розрахований на студентів освітніх програм «Управління та екологія водних ресурсів», «Водопостачання та водовідведення», «Містобудівництво та господарство», «Архітектура будівель та споруд». Запропоновані науковцями заходи щодо впорядкування водоохоронних зон базуються на багаторічному досвіді та сучасних комплексних дослідженнях авторів, здійснених на водних об’єктах України. І мені дуже приємно бути серед авторів посібника.

 

Прогресивні зміни, які ми ініціювали й активно впроваджуємо у навчальний процес, роблять ІІНО КНУБА привабливим не лише для вітчизняних студентів. У нас, навіть попри воєнні дії в країні, і сьогодні навчаються іноземні студенти.

 

А підписання низки меморандумів, зокрема Меморандуму про взаєморозуміння між КНУБА та Азербайджанським університетом будівництва і архітектури, угоди про співпрацю між ІІНО КНУБА із Західнопоморським технологічним університетом Щеціні, з Університетом Ла Коруньї (Іспанія) дозволяють значно підвищити кваліфікацію співробітників шляхом проведення спільних наукових досліджень, організації стажування професорсько-викладацького та студентського складу, покращити або розробити нові освітні програми та дисципліни, організувати обмін викладачами і студентами.

 

колектив ІІНО

Prof Build:  Доволі часто фігурує Інститут інноваційної освіти і у статусі співорганізатора різноманітних спортивних заходів. Знаю, що спорт і для Вас особисто — важливий пріоритет у житті.

 

– Так, із 13 років займаюся боксом. Був активним учасником спортивного життя під час навчання в КНУБА. І сьогодні стараюся тримати себе в гарній формі і спонукати молодь, наших здобувачів освіти і колег до підтримки здорового способу життя. Інститут інноваційної освіти – серед організаторів Всеукраїнського майстерського турніру з боксу серед чоловіків та жінок «КУБОК КИЄВА», який нещодавно відбувся у спорткомплексі КНУБА, Чемпіонату України з К1 «Шлях від аматора до професіонала», Чемпіонату міста Києва з боксу серед молоді й жінок-молоді та багатьох інших яскравих спортивних заходів. Активно підтримуємо любителів шахової ігри. Лише в минулому році за нашого активного сприяння відбулося 5 шахових фестивалів.

 

Prof Build: Олексію Вячеславовичу, війна, яку нав’язав нам російський агресор, внесла свої корективи у життя кожного українця. Що змінилося за цей рік для Інституту, який Ви очолюєте?

 

– Це був дуже складний рік для всієї країни. Але ми вистояли і довели, що навіть в умовах воєнних дій, тривог, обстрілів і болю через непоправні втрати ми знайшли в собі сили не просто жити далі, а розвиватися, рухатися вперед, у тому числі в науковій, професійній царині. Адже закінчиться війна, і після нашої Перемоги у нас буде дуже багато роботи, зокрема у фахівців будівельної галузі. Тому увесь колектив розуміє, наскільки важливо сьогодні удосконалювати освітні технології, впроваджувати найсучасніші світові тенденції будівельної освіти. Ми робимо все можливе, аби здобувачі й надалі обирали саме наш навчальний заклад і отримували тут якісні знання та затребувані професії. І, звичайно, кожен із нас сьогодні – не лише викладач чи студент.

Інститут інноваційної освіти КНУБА пишається своїми студентами, серед яких чимало військових, волонтерів, фахівців об’єктів критичної інфраструктури, будівельників, економістів, науковців, які сьогодні боронять і відновлюють країну і які знаходять час та можливість вчитися й рухатися вперед.

 

Про Інститут інноваційної освіти КНУБА

 

За час існування Інституту значно вдосконалено навчальний процес, розширено перелік спеціальностей, створено базову навчально-методичну документацію. Також із метою підвищення якості підготовки й перепідготовки студентів та виключення дублювання навчальних дисциплін впроваджено новітні інтегровані навчальні плани за європейськими стандартами, які ґрунтуються на безпосередній ступеневій системі освіти.

Важливим аспектом діяльності Інституту є залучення студентів до наукової роботи, ознайомлення з інструментарієм сучасних наукових досліджень за напрямами діяльності закладу. Окрім того, велика увага приділяється розширенню зв’язків та підвищенню якості співпраці із спорідненими вищими навчальними закладами України та Європи. Як результат – понад 90% випускників Інституту працюють за відповідним фахом у будівельній галузі, тому отримані знання та практичні навички фахівці застосовують безпосередньо у своїй діяльності.

Навчальний процес ІІНО КНУБА забезпечують 4 кафедри:

        кафедра архітектурно-проєктної справи;

        кафедра будівництва та інформаційних технологій;

        кафедра економіки, менеджменту та управління територіями;

        кафедра цивільної інженерії.

 Новікова

 

Заступник директора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та дистанційного навчання – доктор економічних наук, професор, відмінник освіти України Іннола Новикова. Закінчила в 1994 році Київський національний університет імені Тараса Шевченка, економічний факультет, спеціальність «Економіка та управління науковими дослідженнями», кандидат економічних наук з 2000 року, доцент з 2006 року, з 2015 року – доктор економічних наук, з 2020-го – професор. Має понад 200 публікацій, підготувала 9 кандидатів наук як науковий керівник, одного доктора наук як науковий консультант, більше 30 опонувань дисертацій, є членом редколегії фахового журналу, членом двох спеціалізованих вчених рад щодо захисту докторських (кандидатських) дисертацій за спеціальностями 08.00.04, 08.00.03, 08.00.06. Активно займається міжнародною діяльністю. Є гостьовим професором Балтійської міжнародної академії (Рига, Латвія).

 

Назаренко

 

Заступник директора з комплексного розвитку – кандидат економічних наук Юрій Назаренко. У 1996 році закінчив Донецький державний технічний університет, факультет обчислювальної техніки, спеціальність «Обчислювальні машини, комплекси, системи та мережі». У 2001 році отримав другу вищу освіту за спеціальністю: «Облік та аудит». Кандидат економічних наук з 2015 року. Має наукові публікації, в тому числі в міжнародних виданнях. Нагороджений нагрудними знаками, дипломами, орденами та медалями ДПС України і МВС України. Нагороджений Київським міським головою нагрудним знаком «Знак пошани» та Подякою за вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток України, вагомі здобутки у професійній і громадській діяльності, багаторічну самовіддану працю.

Сотнікова 

 

 

 

Головний бухгалтер фінансово-бухгалтерської частини – кандидат економічних наук, доцент Ірина Сотнікова. У 2018 році закінчила Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, спеціальність «Облік і оподаткування», кандидат економічних наук із 2020 року, доцент із 2021 року. Має наукові публікації, в тому числі в міжнародних виданнях. Нагороджена Подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України та Подякою Київського міського Голови за сумлінну працю, вагомі трудові здобутки, високий професіоналізм.

 

 

Кафедра архітектурно-проєктної справи

 

 

ЯщенкоКафедру архітектурно-проєктної справи очолює кандидат архітектури, доцент Олексій Ященко, випускник КНУБА (2006 рік) за спеціальністю «Архітектура будівель та споруд», здобув кваліфікацію архітектора. Має проєктний досвід – особистий та у складі авторських колективів. З 2007 по 2009 рр. навчався в аспірантурі КНУБА очної форми підготовки та захистив дисертацію на тему: «Принципи стильового розвитку архітектури православних храмів Чернігівщини (XIX – початок XX ст.)», за спеціальністю 18.00.01 – «теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури». У 2015 році отримав вчене звання доцента.

Влітку 2016 року було проведено перший набір студентів на навчання за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування», з 2018 року проходить набір студентів на спеціальність 022 «Дизайн». Також готують фахівців у галузі знань 191 «Архітектура та будівництво» денної, вечірньої та заочної форми навчання за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) освітніми ступенями на базі повної загальної середньої освіти, на базі навчальної підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра, освітнім ступенем молодшого бакалавра, а також на базі ступеня бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста). Окрім того, проводиться набір за акредитованими освітніми програмами «Архітектура будівель та споруд» (бакалавр, магістр) зі спеціальності 191 «Архітектура та містобудування» та освітньою програмою «Дизайн» (бакалавр) зі спеціальності 022 «Дизайн».

Кафедра активно займається міжнародною діяльністю та залучає до неї студентів (міжнародні бієнале, огляди-конкурси, «воркшопи», тематичні конкурси). Також постійно розширює зв’язки з виробничими, проєктними, науковими організаціями та установами різних форм власності, де працюють та працюватимуть випускники Інституту. Крім того, проводиться плідна співпраця із зовнішніми стейкхолдерами та роботодавцями.

 

Кафедра будівництва та інформаційних технологій

 

ПрусовЗ 2016 року кафедру очолює доктор технічних наук, професор Дмитро Прусов, який є випускником будівельного факультету КНУБА, пройшов усі етапи науково-педагогічної діяльності у вищих навчальних закладах освіти, стаж якої становить більше 30 років. Є автором близько 200 публікацій, активно займається організаційною, освітньою, методичною, науковою та міжнародною діяльністю, постійно проходить стажування та підвищення кваліфікації, бере участь у підготовці та атестації науково-педагогічних кадрів, у виконанні науково-технічних програм та в роботі науково-методичних і технічних рад, у спільних міжнародних проєктах; за досягнення в педагогічній, науковій та організаційній роботі має дипломи, відзнаки та сертифікати.

Кафедра є випусковою за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія», за освітніми рівнями «бакалавр» та «магістр», за освітньо-професійними програмами: «Промислове та цивільне будівництво», «Міське будівництво та господарство» (проф. спрямування «Міське будівництво та господарство» й «Автомобільні дороги, вулиці та дороги населених пунктів»). Щорічний набір становить близько 400 вступників. Натомість щорічний випуск фахівців – близько 250 бакалаврів та близько 150 магістрів.

Викладачами є досвідчені фахівці, які мають практичний досвід та постійно проводять методичну і наукову роботу. Спільно з Гільдією інженерів з технічного нагляду, Асоціацією інженерів-проєктувальників у будівництві та Міжнародною федерацією інженерів-консультантів впроваджуються курси підвищення кваліфікації та підготовка фахівців до сертифікації. Також проводиться робота із Центрами профорієнтаційної роботи в 10 регіонах України.

 

Кафедра цивільної інженерії

 

ЗіничКафедру цивільної інженерії очолює кандидат технічних наук, доцент, дійсний член Академії будівництва і архітектури України Петро Зінич, випускник Київського інженерно-будівельного інституту (1979 рік), фігурант книги «Науковці України – еліта держави», том VII, «Видавництво Логос України», 2022 рік.

З 1985 року працює в КНУБА асистентом, доцентом (1992), заступником директора з навчальної роботи (2013). У 1989 році захистив кандидатську дисертацію. Працює над завершенням дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук, напрям наукової діяльності – енергозбереження в системах формування мікроклімату.

 

Підготовку фахівців у галузі знань 12 «Будівництво та архітектура» було розпочато з 1993 року на факультеті підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів в Київському державному технічному університеті будівництва і архітектури. Наказом МОН України від 02.02.2005 р. за №71 факультету було надано статус Інституту післядипломної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури, а відповідно до наказу КНУБА від 08.06.2015 р. №225 – Інституту інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури.

Кафедра цивільної інженерії є правонаступницею кафедри інженерних систем будівель і споруд, є випускаючою і здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія», освітньо-професійними програмами «Теплогазопостачання і вентиляція» та «Водопостачання і водовідведення» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «магістр».

За роки існування на кафедрі засновані та набули розвитку науково-методичні напрями: розробка нових та вдосконалення існуючих інженерних систем формування мікроклімату приміщень – опалення, вентиляції та кондиціонування повітря; розробка нових та вдосконалення існуючих інженерних систем та заходів для зменшення забруднення атмосфери вентиляційними викидами; енергозбереження в інженерних системах, удосконалення обладнання та систем газопостачання; розробка державних будівельних норм «Опалення, вентиляція, кондиціонування повітря та енергозбереження» на заміну СНиП 2.04.05-91; удосконалення методів навчання, дистанційне навчання; науково-видавнича діяльність.

 

Кафедра економіки, менеджменту та управління територіями

 

 

ЧудновськаКафедру економіки, менеджменту та управління територіями очолює кандидат економічних наук, старший дослідник, Лауреат премії Президента України для молодих вчених Вікторія Чудовська, випускниця Житомирського державного технологічного університету, авторка понад 60 наукових праць.

 

Кафедра об’єднала в собі дві попередниці: кафедру економіки та менеджменту (функціонувала з 2015 року) і кафедру управління територіями (розпочала роботу з 2013 року). Підтримує своїми інтелектуальними ресурсами багатьох підприємців, готових взяти на себе відповідальність за відбудову України. Адже після Перемоги Україна потребуватиме великої кількості освічених лідерів, які не бояться відповідальності і спроможні приймати ефективні рішення.

 Кафедра є випускаючою і здійснює підготовку фахівців заочної та денної форм навчання за освітнім ступенем «бакалавр» за спеціальностями 051 «Економіка» (освітня програма «Економіка»), 073 «Менеджмент» (освітня програма «Менеджмент»), 193 «Геодезія та землеустрій» (освітня програма «Геодезія та землеустрій»). За освітнім ступенем «Магістр» кафедра здійснює підготовку фахівців заочної та денної форм навчання за спеціальностями 051 «Економіка» (освітня програма «Економіка»), 073 «Менеджмент» (освітня програма «Менеджмент»), 193 «Геодезія та землеустрій» (освітні програми «Землеустрій та кадастр», «Інженерна геодезія»), 192 «Будівництво та цивільна інженерія» (освітня програма «Міське будівництво та господарство» за фаховим спрямуванням «Організація та економіка будівництва»). На кафедрі економіки, менеджменту та управління територіями студенти здобувають повну ліцензовану вищу освіту та стають висококваліфікованими фахівцями своєї справи.

 Незважаючи на всі проблеми, з якими щодня зіштовхується українське суспільство, співробітники кафедри економіки, менеджменту та управління територіями знаходять рішення будь-якої проблеми, долають перепони на своєму шляху, впевнено рухаючись до Перемоги, кожен роблячи свій внесок у її наближення: надсилаючи донати, здобуваючи освіту, розвиваючи власні проєкти!

Список Інтерв'ю