Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Андрій Ільїн: "Сучасні світові тенденції мають бути в державній будівельній компанії"

Ільїн«УКРБУД» — це єдина державна акціонерна компанія в Україні з повним циклом будівництва. Вона створена з метою забезпечення реалізації економічних інтересів держави, пов’язаних із розвитком будівельної галузі, та створення умов для підвищення конкурентоспроможності промислового, цивільного та житлового будівництва. До її складу входять проєктні інститути, виробничо-будівельні компанії та навчально-курсові комбінати. Компанія здійснює проєктування об’єктів промислового і цивільного призначення, виконує будівельно-монтажні роботи, здійснює підготовку та перепідготовку робітничих кадрів для потреб будівельної галузі. Більш детально з планами та новими стратегіями компанії ознайомив Андрій Ільїн, голова правління ДАТ «БК «УКРБУД».

— Важливо розуміти, що ми — не державна будівельна корпорація і не група приватних компаній, які донедавна будували багатоповерхові житлові будинки в Україні. Це не наша історія, яка, на жаль, залишилася в пам’яті багатьох людей у негативному сприйнятті. «УКРБУД» — це компанія із багаторічною історією, але сучасними підходами до будівництва на ринку країни. 

У 2023 році компанія отримала новий менеджмент, який розуміє всі сучасні підходи і тенденції, які наразі необхідні у проєктуванні та будівництві об’єктів нерухомості і соціальної інфраструктури. Це новий етап в історії «УКРБУД». Так, із приходом нової команди в управління компанії розпочалась активна її модернізація. Вона охоплює всі складові компанії: від повної модернізації виробничих дільниць до трансформацій в управлінні персоналом та майном.

Сьогодні вже є низка помітних зрушень, зокрема відкрито сучасні проєктні офіси, де проєктуються якісні об’єкти соціальної інфраструктури з професійним підходом. Також компанія відновила свої будівельні потужності, почала процес будівництва з використанням новітніх технологій, перейшла на цифрові системи управління, поступово вводить сучасне програмне забезпечення, яке дає змогу оптимізувати всі процеси як управління, так і виконання робіт. 

Серед першочергових цілей цього року — показати ринку, майбутнім інвесторам та органам управління, що за правильного підходу можна з компанії, яка була майже в законсервованому стані, зробити ефективного гравця будівельного ринку, який здатен приносити прибуток (навіть цього року), має дуже амбітні плани і намір їх реалізувати. 

Зокрема, в планах компанії — вже в цьому році отримати переваги державного оператора будівництва як сучасної потужної будівельної компанії на рівні тих великих будівельних компаній, які наразі працюють в Україні. Подальші перспективи — це отримати переваги, партнерські взаємовідносини з іноземними компаніями та великими корпораціями світу, використовувати лише сучасні тенденції в будівництві (енергоефективність, екологічність, безпека тощо), не витрачаючи жодної додаткової гривні на реалізацію проєктів. 

Серед основних напрямів діяльності «УКРБУД», які визначено на сьогодні:

  • застосовувати нові підходи урбаністики та архітектури;
  • відбудувати територію відповідно до сучасних стратегій та вимог щодо розвитку громад і територій;
  • пілотне будівництво будівель із близьким до нульового рівнем енергоспоживання;
  • нове будівництво житлової інфраструктури відповідно до кращих практик міського планування;
  • проведення капітальних ремонтів, реконструкцій будинків, що зазнали пошкоджень внаслідок збройної агресії рф;
  • партнерська участь у впровадженні регіональних стратегій розвитку, адаптованих до умов за EN для відновлення та розвитку;
  • підтримка розроблення комплексних планів просторового розвитку територій громад за єдиною методикою та уніфікованими базами даних;
  • безпосередня участь у формуванні єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та ін. 

Ми бачимо завтрашній день чітко і ясно — компанія має працювати як повноцінний державний оператор будівельних робіт в Україні. Ми активно йдемо до того, щоб усі сучасні світові тенденції були саме в державній акціонерній компанії «УКРБУД». Ми повернемо добре ім’я компанії, яка є співзвучною з недоброчесними «тезками», та станемо щонайменше лідером з якості серед компаній, які задіяні у відновленні країни. Адже це насамперед імідж держави, довіра іноземних партнерів та українців. За цим майбутнє, і це не просто слова, а дійсність не тільки сьогодні, а на багато років наперед!

Список Інтерв'ю