Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Rubicon Holding — нове покоління на будівельному ринку

головна 1Rubicon Holding на ринку з 2018 року. Розпочинала компанія з невеликих субпідрядних контрактів, залучення інвестицій в енергосервісні проєкти, брала участь у проєктах з термомодернізації житлових будинків, що є учасниками програм Фонду енергоефективності. Нещодавно викупила два об’єкти незавершеного будівництва у Бучі та Обухові й активно розвивається у девелопменті. Має напрям вантажної логістики. Про становлення, виклики та роботу компанії на будівельному ринку України розповів Євгеній Новосьолов, директор Rubicon Holding.

Prof Build: Rubicon Holding — досить молодий гравець на будівельному ринку України. Але, незважаючи на це, компанія має помітний «багаж» проєктів. Розкажіть, як розпочинали та на чому концентрувалися в роботі?

— Дійсно, ми — досить молода команда, нам лише 5 років. Але ми сприймаємо це скоріше як перевагу, адже маємо сучасний підхід до роботи. Ми — та нова формація, яка прийшла на зміну застарілому й корумпованому підходу в будівництві та бізнесі загалом. 

Розпочинали з порожнього офісу та ноутбука зі «Скарбниці», принтера навіть не було, друкували в комп’ютерному клубі за два квартали від нас. А сьогодні будуємо більше, ніж просто бізнес. Для нас важливі такі аспекти, як постійний розвиток, пізнання та вдосконалення своїх знань і вмінь, розвиток наших партнерів і співробітників, а також соціальна активність та соціальна відповідальність. І, звичайно, важливою є ділова репутація компанії. Так, сьогодні Україна проходить новий етап своєї історії. На жаль, він складний та жорстокий, але після Перемоги наша країна почне відбудовуватись і ставати сучасною. Тому досить важливо, щоб у її відбудові брали участь лише компанії з позитивною діловою репутацію, без корупції і «шлейфу». Уважно ставимось до своїх слів та обіцянок, виконання взятих зобов’язань. У нас є принципи, які ми не готові переступати, незважаючи навіть на потенційні вигоди. Не все грошима вимірюється, навіть у бізнесі. Важливо це пам’ятати. 1 1

Щодо нашого становлення, то ми завжди пробували щось нове і не боялися викликів. Ми починали з найменших замовлень, а сьогодні маємо проєкти в різних регіонах України. Звісно, за цей час були й помилки та неправильні рішення, ми стикалися з труднощами, викликами, тиском — і з боку складного зовнішнього середовища вітчизняного бізнесу, і припускалися помилок самі. Проте ми сприймаємо складні ситуації як «щеплення», як досвід, що робить нас сильнішими. Адже надалі ми зможемо це конвертувати в зростання, у нові перемоги і звершення, покращити якість робіт тощо. Якщо життя підкидає кислий лимон — треба робити лимонад!

Загалом свою діяльність розпочинали в Кропивницькому. Там реалізували низку проєктів, зокрема з термомодернізації будинків — учасників програми «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Також мали досвід участі в енергосервісних проєктах. Точніше було б сказати, що саме з них ми і розпочинали. За цим показником завдяки роботі нашої команди регіон вийшов у лідери в країні. Це той безцінний досвід, який дозволив у стресових ситуаціях знаходити правильні та швидкі рішення, що в подальшому стало перевагою для підкорення нових висот. Виконували роботи на ПрАТ «Карлсберг Україна», «Володимирському ринку», «АрселорМіттал Кривий Ріг» — багато де. Займалися поставками світлодіодних світильників, біопаливом… Багато було цікавого!

Події після 24 лютого минулого року завдали нам відчутного удару — чимало коштів було вкладено в об’єкти, що зараз розташовані на тимчасово окупованих територіях, залишилось і певне майно, і матеріали… Але ми вміємо міцно тримати удар, тож не здавалися, продовжували працювати за можливості. Врятували об’єкти Фонду енергоефективності, і Фонд одним із перших у країні заявив про продовження роботи — це дуже надихнуло колектив. Продовжилися виплати бенефіціарам програми, які є нашими клієнтами. Вони мали змогу з нами розраховуватись, а ми за можливості продовжували роботи. 

Prof Build: Із перелічених вище проєктів можна бачити, що компанія активно задіяна у процесах впровадження та підвищення енергоефективності будівель і споруд. Розкажіть про це трохи більше.

— Енергоефективність — це один із наших основних сегментів. Ми досить добре знаємо цю тематику, розуміємо економіку таких проєктів, відповідно — вміємо підбирати правильні рішення, задіювати необхідні механізми для виконання завдань та знаходити відповідне фінансування. Наприклад, є дитсадок. Можна роками чекати виділення та освоєння бюджетних коштів, а можна знайти інвестора, ініціювати енергосервісний контракт, провести всі розрахунки, пройти бюрократичні процедури, захистити проєкт на сесії, виконати роботи. Ми от діємо саме так. Так само є ОСББ, можна їм 3розповісти, які є можливості для них, переконати мешканців на зборах, допомогти в різних юридичних, фінансових, технічних, організаційних аспектах — усюди ж маса нюансів. Або ж знайти товарний кредит для заміни освітлення в місті. Від старту проєкту до виконання робіт за такого підходу минає і рік, і два, і більше буває, але воно того варте, треба грати «в довгу». Були у нас і бюджетні замовлення, субпідряди, приватні замовлення, проєкти від виробництв, і щодо утеплення, і капітальних ремонтів, і тисячі тонн біопалива постачали. Тому тут ми «в темі», знаємо всі деталі та тренди.

Prof Build: Сьогодні багато хто може сказати, що війна змусила по-новому думати та вести бізнес. Чи зазнала змін Ваша компанія?

— Мушу погодитись із цим судженням. Протягом дії воєнного стану ми майже не зупиняли свою роботу, продовжуємо будувати, утеплювати, перевозити вантажі та працювати для Перемоги! Стосовно нових кроків, то цього року ми пішли в девелопмент. Викупили два об’єкти незавершеного будівництва, які були в кризовому стані. Це ЖК «Київський» в м. Бучі та ЖК «Квартал Парковий» у м. Обухові Київської області. Зараз вже запущено активне будівництво. 

Мушу сказати, що це був справжній виклик для нас. Ми заходили в цей бізнес у найгірший момент (зима, блекаути, війна), коли ринок був просто «лежачий». Ризикнули, але вгадали. Адже коли заходиш на найнижчій точці, то ловиш хвилю зростання. Ті, хто просто втекли одразу з усім, що змогли винести (часто й чужим), і ті, хто постійно чогось чекають, на якісь кращі часи — всі програють. Виграють сильні, сміливі, гнучкі та креативні! 

Prof Build: Чим цікаві для Вас проєкти ЖК в Бучі та Обухові?

— Нашою головною метою було відновити будівництво житлових комплексів. Приміром, Буча. До добудови — три пускові комплекси, на стадіях від котловану до коробки. Але там крани не працювали 1,5 року, об’єкт без охорони був і з кількома «прильотами». Спочатку ми переживали, щоб запустити в роботу хоч один комплекс, а зараз вирішуємо питання будівництва на третьому будинку одночасно. Так само й Обухів. Це, безумовно, перспективний проєкт. На сьогодні там вирішили основні адміністративні питання, проблемні питання з комунікаціями і розпочинаємо процес будівництва. 2

Окрім того, що це дійсно багатообіцяючі локації, ці проєкти змусили нас шукати нові підходи у веденні справ, адже девелопмент для нас — новий виклик. Одним із факторів успішного запуску стала грамотна робота з банками, інвесторами, кредиторами та партнерами. 

У нашій діяльності ми часто працювали на об’єктах із відтермінуванням платежу, обмеженими фінансовими ресурсами, але завдяки продуманій роботі з учасниками всього спектру процесу будівництва ми навчилися бути гнучкими, уважно виконуємо взяті на себе зобов’язання, знаходимо зацікавлених сторін. Це дозволяє нам «витягувати» складні кризові проєкти й отримувати від них дохід. 

Prof Build: Який меседж Ви б хотіли лишити в підсумку нашої розмови?

— Ми віримо в Перемогу та процвітаючу Україну. Тож готові до співпраці з партнерами й однодумцями, які так само вірять у це і вже зараз готові активно працювати, не чекаючи кращих часів. Це і постачальники, і будівельні компанії, інвестори, банки та інші учасники будівельного процесу. Ми готові формувати сильні команди і спільноти навколо складних, але цікавих проєктів, та розвиватися разом! Життя у нас одне, і країна одна. Треба жити зараз, не втрачати життя і не відкладати на потім. Бажаю всім сміливим та незламним успіхів і Перемоги. Все буде Україна!логотипкуаркод 1

Список Інтерв'ю