Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Фінські компанії зацікавлені у відновленні України.

Better quality 003342Сьогодні міжнародний бізнес готовий до участі в реалізації проєктів по відновленню України та націлений на тривалу перспективу. Так, близько 60 фінських компаній взяли участь у заході ReBuild Ukraine у Варшаві, Польща, в середині листопада 2023 року. Серед напрямків, які пропонує Фінляндія для України, провідне місце займає експертиза в галузі енергетики, будівництва, телекомунікацій та розумного екологічного дизайну. 

 

 

 

 

 

 Багато фінів прагнуть допомогти Україні, і одним із конкретних способів зробити це є участь у проєктах, які відновлюють функціональність країни. Окрім Фінляндії, ReBuild Ukraine об'єднала численні компанії з Європи, Північної Америки та Азії. Це допомогло створити міжнародні спільноти та ідеї для взаємодоповнюючої співпраці. 

RBU1 MoU

Організація фінської делегації до Варшави була доручена директору Рейо Кангасу з Business Finland. А послуги, які пропонувала делегація, були зібрані в брошурі, яка рекомендована всім, хто зацікавлений у співпраці між Україною та Фінляндією. 

Аби дізнатися більше про наміри та способи участі фінських компаній у відбудові України, редакція поспілкувалася з директором Business Finland (ред.: Business Finland офіційна державна агенція Фінляндії, яка займається заохоченням торгівлі та інвестицій, фінансуванням інновацій, стимулюванням подорожей і залученням талантів) Рейо Кангасом.

 

Які цінності Україна може перейняти від фінів?

Досвід фінських компаній у сфері сталого виробництва енергії, екологічних технологій та екологічного будівництва відкриває широкі можливості для співпраці з українськими громадами та містами. Оскільки Україна великою мірою постраждала від російської агресії, яка завдала значної шкоди навколишньому середовищу, Фінляндія також пропонує досвід очищення забрудненого довкілля та розмінування. Наші технології є високоякісними та економічно ефективними. У багатьох випадках вони перевершують рішення конкурентів, наприклад, використання безпілотників для картографування.
Варто зауважити, що наша архітектура, поєднуючи скандинавський та сучасний стилі, має рішення, що враховують безпеку проживання в суворих погодних умовах, а також мінливість життєвих ситуацій. Окрім житлових будинків, ми пропонуємо одні з найкращих у світі укриттів, функціональні та швидкомонтовані школи і дитячі садки. Ми також розробили високоякісні рішення для лікарень. Відвідувачі приїжджають до Фінляндії, аби побачити, зокрема, нашу нову дитячу лікарню.

Фінляндія також є одним з провідних експертів у сфері кібербезпеки. Захист критично важливої інфраструктури, такої як енергетичні системи та мережі передачі даних, має вирішальне значення для України сьогодні, адже вона будує функціонуюче та безпечне суспільство.

Переконаний, поєднуючи фінські технології та потреби України у відновленні, ми можемо побудувати більш стійке та процвітаюче суспільство для майбутніх поколінь.

 

RBU pavilionЧи працюють фінські компанії в Україні?

Деякі фінські компанії вже давно ведуть бізнес в Україні. Серед них виробник підйомників KoneCranes, виробники лакофарбової продукції Teknos і Tikkurila, постачальник транспортних та енергетичних рішень Wärtsilä. В Україні також добре відомі компанії зі збору побутових відходів Molok та гідроізоляційні рішення Katepal.

У зв'язку з російською агресією зросла потреба у швидких і коригувальних послугах, а також збільшився інтерес до України у багатьох компаній, які раніше не мали досвіду ведення бізнесу в країні. Наприклад, концепції промислового будівництва, такі як мобільні заводи з виробництва комплектуючих, є цікавими рішеннями з точки зору будівництва. Не менш цікавим є фінський досвід у проектуванні лікарень та шкіл. Також, я впевнений, що фінська архітектура та досвід технічного проектування теж ,безсумнівно, знайдуть своє місце у відновленні України.

Lapset kuvitus06 2

 

Яким чином можна співпрацювати з представниками фінських компаній? 

Фіни цінують хороші навички нетворкінгу, але до початку співпраці слід ретельно підготуватися. Фінські компанії діють відповідально: важливими цінностями є забезпечення комфорту працівників, боротьба з корупцією, оцінка ризиків та прагнення до низького рівня викидів вуглецю в атмосферу.

Ми все ще шукаємо відповіді на безліч запитань: чи можемо ми запропонувати нашим компаніям підтримку та фінансування експорту, які законодавчі бар'єри ускладнюють початок співпраці, чи безпечне будівництво, як ми можемо порадити компаніям дотримуватися рекомендацій щодо подорожей для громадян Фінляндії?

Якщо поглянути на карту Європи, то Фінляндія знаходиться відносно недалеко від України. З Фінляндії є щоденні рейси до Польщі, звідки можна дістатися до України наземним транспортом. Крім того, є автомобільне сполучення через країни Балтії та Польщу. Між Фінляндією та Естонією існує інтенсивне паромне сполучення.

Які основні риси фінів, як ділових партнерів, можна відзначити, і яка бізнес-культура панує в країні?

Фінляндію шість років поспіль обирають найщасливішою країною світу. Багато речей в суспільстві та управлінні Фінляндії є добре організованими. Процес прийняття рішень дуже прозорий, а рівень корупції найнижчий у світі.

Фінські партнери надійні та доброзичливі. Вони із задоволенням дискутують про бізнес і підходять до вирішення навіть складних питань безпосередньо і відкрито. Якщо виникають проблеми з контрактами, поставками або платежами, з фінами можна відкрито вирішувати питання. Вони дуже віддані своїй роботі і можуть говорити про бізнес своєї компанії годинами.

Пропонуйте фінам свої рішення та ідеї, цікавтеся їхньою думкою, і ви досягнете значного прогресу.

RBU1 Large delegation5576

Список Інтерв'ю