Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

PEIKKO: ІННОВАЦІЙНІ РІШЕННЯ ДЛЯ СТАЛОГО БУДІВНИЦТВА

Tromsa«Пейкко Україна» входить до групи компаній Peikko Group. Peikko — це провідний світовий постачальник тонких конструкцій перекриття, вітроенергетичних систем, технологій з’єднання для збірного та монолітного будівництва. На початку жовтня 2023 року корпорація Peikko Group відкрила інженерно-технічний офіс та офіс продажів у Києві. Керівник нової команди Юрій Тромса розповів про переваги продуктів Peikko та найближчі плани компанії.

Скажіть кілька слів про Peikko Group та виробничі можливості компанії.
— Компанія Peikko була заснована в 1965 році, а її головний офіс розташований у Лахті, Фінляндія. Peikko має торгові представництва в понад 30 країнах, зокрема Азійсько-Тихоокеанському регіоні, Європі, Африці, на Близькому Сході та в Північній Америці, а також виробничі потужності в 12 країнах.

Давайте перейдемо до продуктової лінійки Peikko. Які рішення пропонує компанія та які з них будуть цікавими будівельному ринку України?
— Варто зауважити, що розробка продукції в Peikko починається з потреб замовника або ринку. Навіть якщо Peikko працює на глобальному рівні, для компанії завжди важливо переконатися, що продукція відповідає місцевим нормам і підходить для місцевої практики. Тож мета компанії — надавати клієнтам на місцевому рівні провідні рішення з погляду якості, безпеки та інновацій.Columnconnections AmazonSpain 0019
Щодо лінійки продукції, то основу бізнесу становлять чотири категорії, в яких працює компанія: рішення для тонких конструкцій перекриття, з’єднання для збірних і монолітних конструкцій (наприклад, елементи для збірного залізобетону, які використовуються на виробництві, елементи для підсилення і підйомні механізми) та рішення для вітроенергетики. Окремою групою товарів є продукція для промислових підлог. Усі ці, без винятку, рішення цікаві будівельному ринку України та можуть бути застосовані під час реалізації інфраструктурних проєктів різного спрямування (від об’єктів дорожньо-інфраструктурного будівництва до критичної інфраструктури), у житловому та комерційному будівництві, а також на об’єктах вітроенергетики.
Для прикладу візьмемо з’єднання для збірних конструкцій. Так, за допомогою болтових з’єднань колон можна легко встановлювати колони на фундаменти або з’єднувати колони між собою.
З’єднання здійснюється за допомогою колонних башмаків і анкерних болтів. Башмаки колон заливаються в збірні залізобетонні колони, а анкерні болти заливаються у фундамент або в іншу колону, утворюючи з’єднання колон.
Використання нашого монтажного шаблону забезпечує правильну відстань між болтами, що гарантує безпроблемний монтаж.
Перевага болтового механічного з’єднання полягає в тому, що воно може бути виконане невеликою бригадою на місці і не потребує тимчасового кріплення. Як тільки гайки затягнуті, з’єднання стає міцним, і кран може переходити до наступної колони. Після затирки болтове з’єднання має таку саму жорсткість, як і лите з’єднання на місці.
Отже, болтові з’єднання від Peikko забезпечують точне розташування колон, прискорюють процес монтажу, мінімізують час роботи крана і підвищують безпеку завдяки максимальній доступності на будівельному майданчику. Такий підхід у будівництві наразі є досить популярним у країнах, де широко застосовуються залізобетонні конструкції та збірне будівництво.

Хоча сьогодні в Україні зведення будинків за індустріальною технологією активно не використовують, це може стати практичним рішенням при відновленні зруйнованого житла та споруд різного призначення. Насамперед це надійно і водночас швидко. Також цей метод будівництва передбачає мінімальне залучення робочих рук до процесу монтажу, що буде актуальним під час відбудови. Адже вже зараз відчувається колосальний брак кадрів, у тому числі в будівництві. Окрім цього, іноземні інвестори здебільшого віддають перевагу саме збірному будівництву, а не монолітним та каркасно-монолітним технологіям будівництва, як прийнято в Україні. Бо це не тільки швидко і якісно, а ще — це контрольоване будівництво. На противагу звичним у нас підходам, де багато «мокрих робіт» і складно прослідкувати затратну частину, західний підхід передбачає чіткі розрахунки ще на етапі проєктування. Тому в них прозора собівартість будівництва.

А як тоді бути з найбільш поширеним у нас аргументом — «дорого»?
— Мушу сказати, що це специфіка не тільки українського ринку. Будь-де бізнес рахує свої гроші. Але тут важливо рахувати комплексно: від початку і до кінця. Ми маємо досить багато прикладів, коли в проєктах було використано рішення Peikko, що дало змогу зекономити порівняно з традиційними підходами. Тож маю надію, що в Україні надійність та економічна складова теж поступово стануть основними аргументами у виборі рішень. Адже війна — це серйозна зміна парадигм. Приміром, раніше віддавали перевагу монолітно-каркасному будівництву. Це стало своєрідною «модою» при зведенні будинків. Але насправді це доволі дорога технологія. Тому я вірю в те, що під час відбудови Україна перейде до більш раціональних рішень, зокрема до використання методів збірного будівництва.

Peikko — досить відомий бренд серед будівельної спільноти. Чому саме зараз прийнято рішення розширити свою присутність та відкрити офіс в Україні?
— Будівельний ринок в Україні вже активний, і очікується, що він буде зростати, особливо після закінчення війни. У компанії вважають, що пропозиція Peikko відповідає потребам українського ринку, і прагнуть розпочати виробничу діяльність в країні в найближчі роки. Більше того, це не новий продукт для вітчизняного ринку. Продукція Peikko давно відома українським виробникам залізобетонних конструкцій, тож, щоб бути ближче до клієнтів, було прийнято рішення про відкриття інженерно-технічного офісу та офісу продажів у Києві. Також не менш важливим є те, що у післявоєнній відбудові Україна має спиратись на інноваційні та практичні рішення, які, в тому числі, пропонує Peikko.
Але ми не хочемо просто поставляти свою продукцію в Україну. Ми хочемо стати частиною майбутніх зусиль з відновлення України. Для нас важливо підтримати її економіку та покращити добробут українців. Тому у планах запустити в Україні своє виробництво, що дозволить залишити додану вартість в економіці держави та створити нові робочі місця.
Тож, якщо підбити підсумок розмови, то ми віримо, що підходи в житловому та нежитловому будівництві в Україні будуть змінюватися. У свою чергу, ми плануємо розвивати український ринок, популяризувати продукцію Peikko та ідею збірного будівництва. Зараз маємо склад, але в планах з 2025 року відкрити своє виробництво і робити все, щоб будівельний ринок України розвивався разом із перевіреними інноваційними рішеннями та послугами. Адже Peikko пропонує швидший, безпечніший та стійкіший спосіб проєктування та будівництва. Настав час для технологій Peikko!

 4 40 Пейко 2a

Список Інтерв'ю