Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Масштабні проєкти під час війни: досвід «Київтрансбуду»

456564 2Складні часи вимагають нестандартних рішень, гнучкості та швидкого реагування на проблеми, що виникають. Як показує практика, у часи війни з усіма її викликами можна будувати та вчасно здавати в експлуатацію навіть об’єкти площею 90 000 м2. Green Gallery — перший торгово-розважальний центр такого масштабу, побудований в Україні після 2022 року. Він має власну СЕС на площі 576 м2 та власне укриття на 6000 осіб. Про виклики та зміну звичних підходів у будівництві під час війни розповів Андрій Гавриньов, директор компанії «Київтрансбуд».

 

Далеко не кожна будівельна компанія сьогодні може звітувати про реалізацію проєктів такого розмаху, як ТРЦ Green Gallery. Тим паче, що в цей час ви будуєте іще більші. Як вам це вдалося?


— На будівельному ринку України ми присутні з 2006 року, тож маємо багатий досвід, але цей проєкт видався дійсно особливим і цікавим. Із впевненістю можу сказати, що це був новий виклик для нас. Адже цілий ряд рішень, які виникли на етапі зведення, не передбачалися за початковим проєктом.
Раптове вторгнення ворога загострило питання безпеки відвідувачів ТРЦ, і вже на етапі котловану та влаштованих паль довелося будувати сховище. Це змусило розробників проєкту не лише перепланувати зону підземної парковки, а й повністю розробити надійне укриття з усіма допоміжними приміщеннями, розрахувати захисну міцність плити і підтримуючих її колон, переробити зону заїзду та багато іншого.

Ці зміни вимагали виконання робіт у кілька етапів, які неможливо пришвидшити.
Але завдяки тому, що ми вдало спланували бізнес-процеси, частину робіт виконали одночасно, заручилися підтримкою підрядників та постачальників, — змогли здати під відкриття всю комерційну площу. Хоча за кілька місяців до цього передбачалося до здачі не більше половини. Враховуючи, що у нас в роботі було ще два великих об’єкти, це стало для нас неабияким досягненням.
Трохи роз’ясню: впродовж двох років ми одночасно будували три найбільших об’єкти «Епіцентра»: ТРЦ Green Gallery, багатофункціональний комплекс у Хмельницькому та повністю відремонтували ТЦ на Полярній, 20 у Києві. Нам не раз доводилося поєднувати кілька проєктів одночасно, але такого масштабу і в такі строки — вперше.

Ключовими перевагами «Київтрансбуду» є згуртована команда і швидкість будівництва. Саме дотримання цих принципів і стало найбільшим викликом. Вкрай важко було і залишається зберегти унікальних спеціалістів. А за роки співпраці виявилося, що вони у нас всі такі.
Ми будуємо швидко, бо працюємо злагоджено. У це поняття входить правильно сплановане постачання матеріалів, техніки, інструментів, вчасне переміщення бригад між об’єктами, забезпечення їх житлом і трансфером на майданчик, розуміння кожним членом команди, що відбувається на об’єкті і яку роботу він виконує, що передає наступним спеціалістам, і ще багато чого. У нас невелика команда, проте кожен на своєму місці.
Цей проєкт показав, на що ми здатні і хто з нами, — ми вдячні нашим партнерам і постачальникам, які підтримали нас та допомогли завершити даний об’єкт. Адже узгоджені та дотримані ланцюги постачання мінімізували простої та забезпечили нам безперебійну зайнятість команди. А сучасна і надійна техніка прискорила монтажні роботи.

 

Наявність правильного укриття стало сьогодні життєвою необхідністю. ТРЦ Green Gallery може надати захист на час повітряної тривоги для 6000 осіб. Які рішення були використані при будівництві укриття такого масштабу?


— Не хочу допустити неточності, але ТРЦ з таким укриттям є чи не першим в Україні. Для нього було розраховано захисну монолітну плиту, яка своєю чергою потребувала додаткового укріплення підтримуючих колон. Перебування в укритті такої кількості людей протягом невизначеного часу вимагає забезпечення комфортними умовами, додатковими приміщеннями, зручним простором та шляхами швидкого потрапляння до нього, додатковими системами подачі і очищення повітря, більш надійними інженерними системами.


Варто відмітити важливість такого рішення для «Епіцентра»: ні для кого не секрет, що для власників торгових приміщень кожен квадратний метр просто безцінний. Але попри те, що будівництво сховища — це вкладання коштів у площу, яка не принесе доходу, замовник вирішив створити правильне укриття з дотриманням всіх вимог, що свідчить про свідомий підхід до ведення бізнесу.

345435

Другорядними, але не менш важливими рішеннями є наявність підземного паркінгу та автономного живлення в ТРЦ Green Gallery. Розкажіть про це більш детально.


— Це не є новинкою для ринку торгової нерухомості. Просто зустрічаються в такому поєднанні вони не так часто. Як правило, якщо це не щільна міська забудова, то простіше організувати паркомісця зовні, аніж робити їх під землею. По-перше, це неабияке фінансове навантаження на етапі будівництва; по-друге, це вимагає продуманих інженерних рішень і точності монтажу; по-третє, значно дорожча подальша експлуатація.
Проте є також низка переваг: не потрібно підніматися в ТРЦ у верхньому одязі в холодну пору, адже ліфти піднімають прямо з паркінгу. Вони достатньо широкі та мають «занижену посадку», що додає зручності тим, хто користується візками. Також це є додатковою перевагою для маломобільних груп населення.

 

Ніхто не буде сперечатися, що раніше питання енергетичної незалежності не стояло так гостро. ТРЦ Green Gallery має власну СЕС та додаткові автономні джерела живлення за рахунок газових і дизельних генераторів. Наскільки складно було це все реалізувати?


— До подій 2022 року лише деякі бізнеси встановлювали в себе сонячні панелі. За тогочасними тарифами на електроенергію це було скоріше експериментом, аніж метою стати повністю енергонезалежними. Сьогодні це питання розглядається майже кожним бізнесом, у тому числі і ТРЦ. Окрім енергетичної безпеки, при постійному зростанні тарифів альтернативні джерела надають і економічну стабільність. Так, це потребує значних першочергових капіталовкладень на етапі встановлення, але воно того варте з урахуванням життєвого циклу. А в літній період, коли генерація значно перевищує споживання, таку енергію можна акумулювати чи продавати. Та не у всіх є така можливість: в Україні у більшості ТРЦ при проєктуванні не передбачалася експлуатація даху.
Проєктантами ТРЦ Green Gallery враховано всі можливі навантаження, адже наявність власної СЕС передбачалася із самого початку.
Дах утеплений подвійним шаром мінеральної вати та додатково підсилений у місцях розміщення вентиляційних і опалювальних приладів та сонячної станції. До слова, сама будівля оздоблена сучасними сендвіч-панелями, які мають правильну товщину і замкові з’єднання для запобігання передачі тепла. Додатково встановлено потужні генератори. Таким чином, усі ці заходи підвищили енергетичну незалежність будівлі в рази. Ця частина проєкту була розроблена із самого початку, тож з її втіленням труднощів не виникало.


Дивлячись на результат роботи компанії «Київтрансбуд», з впевненістю можна сказати, що ТРЦ Green Gallery є практичним прикладом максимального «апгрейду» мережі «Епіцентр».


— Ми співпрацюємо з мережею «Епіцентр» ось уже 18 років. І впевнено заявляємо, що жоден об’єкт не був типовим — усі мають свої особливості. Але цього разу зовсім новий підхід як до планування, так і наповнення. Green Gallery — це не типовий маркет будівельних матеріалів, а справжній торгово-розважальний центр, де багато відділів отримали великі площі. Впровадження нових відділів, «Епіленду», продуктового маркету Food Market і власного фудкорту змінило сприйняття клієнтами закладів мережі «Епіцентр» і стимулює завітати сюди зі значно ширшим колом потреб.
Вдалим рішенням є доповнення зони фудкорту літньою терасою з краєвидом на власне озеро. Звісно, воно невеликого розміру, проте із живими рибками. Поряд розташований майданчик із зеленими насадженнями садового центру. Усе це створює атмосферу затишку, відволікає від метушні шопінгу.
Тож, враховуючи всі перелічені вище переваги, можна з впевненістю сказати, що ТРЦ Green Gallery є новим рівнем мережі «Епіцентр» у створенні власних об’єктів. А його будівництво розкрило у нас нові можливості і загартувало на більші виклики, ніж ми очікували. Пишаємося своєю роботою і своєю командою.

464564 2

Список Інтерв'ю