Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

30 років розвитку: Олексій Кулагін про шлях девелоперської компанії "ОМОКС"

5464564Як змінюються міста? Як народжуються житлові комплекси, що стають комфортним середовищем для життя? Девелоперська компанія «ОМОКС» відзначила 30річчя – три десятиліття амбітних проєктів, стратегічних рішень і безперервного розвитку. Про цей шлях, виклики, досягнення та майбутнє компанії ми говоримо з її керуючим власником Олексієм Кулагіним.

 

 

 

Prof Build: Олексію Володимировичу, 30 років для девелоперської компанії — це ціла епоха. Як Ви оцінюєтецей період?

— Кожен рік діяльності компанії відзначений створенням реальних активів — комфортних житлових просторів, інженерної, соціальної, транспортної та безпекової інфраструктури, існування якої буде корисним для громадян України далеко за межами життя кожного з нас — тих, хто створив ці активи для майбутніх поколінь.

Prof Build: Проєкт житлового комплексу «Чайка» вже 20 років є візитівкою компанії «ОМОКС». Що робить його унікальним?
— Проєкт житлового комплексу «Чайка» розрахований на 30 000 мешканців. У 2005 році ЖК «Чайка» був найбільшим в Україні проєктом житлової забудови, що реалізовувався приватною компанією. Проєкт передбачає будівництво 52 багатоквартирних будинків із повним комплексом об’єктів інженерної, транспортної та соціальної інфраструктури. Загалом це будівництво 800 000 м2 нерухомості, що відбувається у п’ять черг.

Prof Build: Ваші проєкти інженерної інфраструктури стали проривними для Київщини. У чому їхня користь для розвитку територій?

— Будівництво нової сучасної інженерної інфраструктури Київщини, здатної обслуговувати місто з населенням до 300 000 осіб, створило можливості для будівництва 7 000 000 м2 житла, що є значною перспективою розвитку передмістя Києва. У складі проєкту було збудовано:

• централізовані системи водопостачання, госпфекальне каналізування, потужністю 36 000 м3 на добу, та зливове каналізування на 15 000 м3 за годину, що забезпечило Київщину якісною питною водою й ефективним відведенням госпфекальних та стічних вод і тим самим суттєво поліпшило екологічну безпеку передмістя Києва;

• газорозподільчі мережі: 6 газорозподільчих пунктів середнього тиску та 14 км газових мереж, які гарантують стабільне постачання та розподіл природного газу;

• електропостачання: 17 км кабельних мереж 110*10 кВт, 12 трансформаторних підстанцій потужністю 1,3 МВт кожна, що забезпечують постачання та розподіл 15 МВт електроенергії для потреб житлового комплексу «Чайка». Розуміючи важливість надійного енергопостачання для розвитку регіону, «ОМОКС» безоплатно надав державній установі НЕК «УКРЕНЕРГО» свої земельні ділянки для будівництва електропідстанції «330 Західна» потужністю 400 МВт. Ці потужності забезпечать подальший розвиток південно-західного напрямку Київщини і дозволили нашій компанії збільшити власну електричну потужність на 30 МВт, за рахунок якої ми продовжимо реалізацію нових проєктів.

Prof Build: Ви також інвестували у створення централізованих теплових мереж та сучасної котельні. Що спонукало до цього рішення?

— Котельня потужністю 27 Гкал стабільно забезпечує теплом житлові будинки, соціальні об’єкти і підприємства в с. Чайки та частину об’єктів м. Києва. Це не бізнес-проєкт, а стратегічна необхідність для енергетичної безпеки ЖК «Чайка» та житлових кварталів м. Києва.

Prof Build: Безпека у ЖК «Чайка» — окремий фокус компанії. Як Вам вдалося її забезпечити?

— Найвищою цінністю житлових просторів завжди є безпека. Уже на етапі проєктування нами була передбачена наявність у житловому комплексі безпекових підрозділів. Окрім інфраструктури для охорони ЖК «Чайка», девелоперська компанія «ОМОКС» за власний кошт збудувала та обладнала відділення Національної поліції України на 80 співробітників, яке було безоплатно передано на баланс

Головного управління Національної поліції в Київській області. Крім того, на території житлового комплексу «Чайка» компанія збудувала та передала офіс площею 800 м2 для розміщення Центру авіаційного забезпечення Національної поліції України, базою підготовки якого є аеродром «Чайка». Будівництво такої безпекової інфраструктури значно підвищило рівень безпеки мешканців ЖК «Чайка» та тери- торіальної громади, зміцнивши довіру жителів громади до правоохоронних органів та місцевої влади, що стало, безперечно, значним стабілізуючим фактором під час гарячої фази оборони Києва в березні та квітні 2022 року.

Кулагін 2Prof Build: Соціальна інфраструктура — ще один важливий аспект. Чому для Вас це пріоритет?

— Бізнес не може існувати у відриві від суспільства. Розуміючи важливість якісної освіти, «ОМОКС» інвестував у будівництво дошкільних та шкільних закладів. У 2008 році компанія здала в експлуатацію перший дитячий садок площею 1 760 м2, створивши комфортні умови для дітей віком від 3 до 7 років. У 2013 році було зведено ще один сучасний дитячий садок, який було облаштовано та безоплатно передано у комунальну власність Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради. У 2008 році компанія збудувала школу І-ІІІ ступенів площею 2 995 м2 для учнів 1-12 класів, а у 2015 році — початкову школу площею 1 500 м2 для учнів 1-4 класів, яку теж було обладнано та безкоштовно передано на баланс місцевої громади. Компанія втричі перевищила рівень передбаченого на той час законодавством України соціального внеску в розвиток територіальної інфраструктури громади села.

Prof Build: Ви активно підтримуєте розвиток спорту та здорового способу життя. Які проєкти реалізовані в цьому напрямку?

— ТОВ «ОМОКС» активно сприяє популяризації здорового способу життя, створюючи сучасні спортивні об’єкти. На території житлового комплексу «Чайка» збудовано

фітнес-центр, баскетбольні та мініфутбольні майданчики, криті тенісні корти. Щорічно тут проводяться всеукраїнські дитячі змагання з футзалу та тенісу, об’єднуючи спортсменів з усієї країни.

Prof Build: Що для Вас означає 30-річний ювілей компанії?

— Компанія «ОМОКС» відома своїм внеском у створення інфраструктури для розвитку південно-західного передмістя Києва, що є свідченням державницького, високосуспільного стилю компанії в професійному середовищі. Я дякую співробітникам і всім партнерам ТОВ «ОМОКС» за небайдужість і відданість спільній місії з розвитку України. Сподіваюся, що попереду нас чекає десятиліття відбудови України.

Prof Build: Які плани на майбутнє?

— Ми розраховуємо на активну участь в реалізації проєктів, що потребують міждержавного партнерства. Розуміючи, що світовий сучасний девелопмент неможливий без створення нових економічних моделей, а розробка таких моделей можлива лише за умови міждержавної інтеграції, центром якої, я сподіваюся, у найближчі десять років може стати Україна, то саме в цьому напрямку ми плануємо рухатися в майбутнє.

Список Інтерв'ю