Бізнес – як форма служіння суспільству, конкуренти ‒ це колеги та друзі, які змушені в однакових умовах працювати та долати безліч бюрократичних перешкод на шляху до розвитку, працівники – як партнери, а не предмет експлуатації, і, звичайно, справедлива мотивація. Такими постулатами керується один з найуспішніших українських бізнесменів – голова наглядової ради ПАТ «Харківський плитковий завод», директор ТОВ «Керамічна група «Голден Тайл» Валентин Шеветовський.
Місія «Голден Тайл»
Україна має пишатися не тільки Шевченком і Кличком, а й національними брендами, які формують імідж нашої країни і роблять її впізнаваною на міжнародній арені. Ми прагнемо, аби бренд «Голден Тайл» був упізнаваним та асоціювався з Україною не лише у Польщі та Німеччині, а й в інших країнах. Ми наближаємося до цієї мети, тому відчуваємо велику відповідальність за створення національного індустріального бренда. Це – місія Керамічної групи компаній «Голден Тайл».
Одним із надважливих завдань для нас також є повернення трудовому колективу зокрема та всім українцям загалом почуття власної гідності. Людина може подолати будь-які випробування, але є те, що належить Господу через Дух ‒ це почуття власної гідності, яке має бути недоторканним. Це почуття розтоптали більшовики ще 100 років тому. Вони, так би мовити, відрізали людину від її пуповини: від церкви, від батьків і праотців, забрали історію. Люди з почуттям власної гідності здатні боротися за свою землю. Бо це навіть більше, ніж свобода.
Ми хочемо повернути людям гідність через шанобливе ставлення до її праці, тобто гідну заробітну плату. Це і є становлення нації та незалежність нашої держави.
Найболючіші питання галузі
Найболючішим питанням для виробників є проблема монополізму. Можна побудувати новий завод, новий цех, але через бюрократичні перешкоди не запустити його в роботу.
Другим важливим пунктом є інфраструктура. Україна ‒ транзитна держава. Усі галузі економіки так чи інакше пов’язані з дорогами: автомобільними шляхами, залізницею, портами.
Експорт продукції залізницею, скажімо, в Англію ‒ найкращий у світі ринок керамічної плитки, потребує великого проміжку часу. Більше того, поки довеземо її по наших дорогах в Одеський порт, значна частина товару стане просто неліквідною. А це унікальна і дуже дорога плитка.
Сьогодні на нараді стояло питання про трудову міграцію. З регіонів, зокрема Харківської, Хмельницької областей, люди від’їжджають у Польщу, Німеччину, Угорщину, Фінляндію, Швецію тощо в пошуках кращого життя. Цих людей можна зрозуміти: за рівнем оплати праці ми не дотягуємо до сусідньої Польщі, де середня зарплата становить 1,5 тис. євро, водночас як у нашій країні ‒ 15 тис. грн.
Парадоксально, що державні чиновники сприяють цьому: підписали програму про експорт трудової сили в Ізраїль на будівництво.
Задумайтесь: держава вклала мільйони гривень у людину, починаючи з дитячого садка (безкоштовне харчування, педагоги тощо), школи і до навчання в університеті. І нині бездумно відправляє готових фахівців за кордон. Водночас ми маємо дефіцит кваліфікованих кадрів.
Вирішенню цієї проблеми сприятиме програма з повернення емігрантів, тобто програма індустріалізації країни. У держави такої програми немає. У нас є. Я переконаний, скорочення кількості чиновників та зменшення частки впливу влади на життя ‒ це єдиний шлях до порятунку країни.
Спілкувалася Світлана Шах
Підготувала Галина Ромашко