Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

У Києві запускають «розумне» паркування. Як це працюватиме?

imgonline com ua Resize FsOPxp2BCmeДепартаменти транспортної інфраструктури та інформаційно-комунікаційних технологій КМДА разом з ізраїльською компанією LAMED, що є представником американської компанії MPS у Східній Європі, підписали меморандум про початок впровадження автоматизованої системи організації паркувального простору в місті Київ.

«Система зчитуватиме номери машин на паркувальних майданчиках. Далі через додаток чи автоматично система буде знімати оплату. Таким само чином камера буде фіксувати порушників та тих, хто не заплатив за паркування, і буде надсилати їм штрафи, попередньо все фіксуючи тими технологічними рішеннями, що будуть запроваджені», – розповідає представник ізраїльської компанії Тимур Герасимов.

Тобто для того, щоб запаркувати авто там, де діятиме система, треба завантажити відповідний додаток, який знайде для вас вільне паркомісце, поставити машину та сплатити парковку. Якщо парковка не оплачена, система виписує штраф. Окрім того автоматизована система паркування контролюватиме паркувальний простір 24/7, сама повідомлятиме про порушення паркування, та буде впливати на зменшення їх випадків, кажуть в КМДА.

Пілотний проект стартує в районі Бессарабського ринку та триватиме 60 днів.

«Партнери будуть встановлювати всю систему повністю за свій рахунок. Модель полягатиме в тому, що компанія та КМДА ділитимуть прибуток від роботи даної системи. Зі сторони міста нуль інвестицій, лише прибуток», – підкреслив Максим Бахматов.

Таку автоматизовану систему паркування використовують у більш ніж 50 містах Ізраїлю та США.