Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Австралійські вчені розробили ефективну геліотермальну плівку із графена

1 grapheneВчені з Технологічного університету Суінберна розробили плівку, вкрай ефективно абсорбує сонячну енергію з мінімальними втратами тепла і швидким нагріванням до 83 ° C у відкритому середовищі. Крім прототипу у вчених готова технологія виробництва цього матеріалу, пише Phys.org.

Графенові плівки мають великий потенціал у галузі перетворення геліотермальної енергії в електрику і її зберігання, опріснення морської води, очищення води від забруднень, а також у виробництві випромінювачів світла і фотодетекторів.

Австралійським дослідникам вдалося створити прототип геліотермальної плівки з високими характеристикам. Крім того, вчені запропонували масштабований метод виробництва цього графенового метаматеріалу.

У минулому команда вчених з Австралії вже демонструвала теплопоглинаючу плівку з графена товщиною 90 нм. Новий матеріал став втричі тонший, підвищив свою продуктивність і мінімізував тепловіддачу. Він швидко нагрівається до 83 ° C у відкритому середовищі і дозволяє домогтися ефективності перетворення сонячної енергії в пар на рівні 96,2% – досить високий показник для відновлюваного джерела енергії.

«Окрім тривалого терміну служби графенового метаматеріалу його геліотермальна продуктивність в робочих умовах дуже висока, що робить його привабливим для промислового використання, – сказав Лінь Хань, один з дослідників. – Товщина в 30 нм значно скорочує витрату графенового матеріалу, дозволяючи знизити собівартість і збільшуючи практичне застосування ».

Джерело: ecotown