Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Мінекоенерго намагатиметься знизити «зелений» тариф, не продовжуючи його дію

com ua Resize F0gudOHeXK1TВ Мінекоенерго ведуть переговори з інвесторами у відновлювальні джерела енергії (ВДЕ) щодо реструктуризації «зеленого» тарифу без продовження терміну виплат.

Про це повідомила в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець.

Вона уточнила, що всі варіанти реструктуризації, які зараз розглядають, передбачають такі заходи: зниження «зеленого» тарифу, введення повної фінансової відповідальності за небаланси, припинення будівництва нових об’єктів в рамках чинної системи підтримки розвитку зеленої генерації та надання системному оператору права безоплатно протягом певної кількості годин обмежувати вироблення «зеленої» електроенергії.

Водночас, Буславець не деталізувала варіанти реструктуризації, лише зазначила, що вони будуть обґрунтовані під час фінальній дискусії.

«На даному етапі я б утрималася від конкретних цифр і не акцентувала б увагу саме на зниженні «зеленого» тарифу по одній простій причині: всі вище зазначені заходи, які будуть закладені при зміні умов підтримки ВДЕ, так чи інакше призведуть до зниження доходів цих станцій», — наголосила очільниця Мінекоенерго.

Буславець також додала, що після підписання меморандуму (про зниження «зеленого» тарифу), відомство почне обговорювати варіанти погашення заборгованості перед інвесторами у ВДЕ за вироблену електроенергію в сумі дев’ять мільярдів гривень. Раніше стало відомо про те, що ДП «Гарантований покупець» що є єдиним покупцем «зеленої» електроенергії в країні, має борг перед ВДЕ в понад 12 мільярдів гривень.

Очільниця Мінекоенерго ще раз зазначила, що головним завданням фінальної зустрічі з інвесторами є досягнення домовленостей про добровільну реструктуризацію, щоб уникнути ризиків арбітражних розглядів та зберегти імідж України, як інвестиційно привабливої держави.

«Підкреслю, що на всі розглянуті заходи інвестори більшою мірою згодні, без пролонгації терміну підтримки після 2030 року. Ми будемо намагатися знизити тариф, але при цьому не продовжувати термін його дії», — сказала Буславець.

Джерело: Хмарочос