Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

"Підписання Україною "Відкритого неба" з ЄС зараз нереально", - Павло Рябікін

1068888Гендиректор аеропорту Бориспіль вважає малоймовірною можливість підписання договору про "Відкрите небо" в умовах пандемії.

Обмеження, які вводяться європейськими країнами для запобігання поширенню пандемії коронавируса, не сприятимуть швидкому підписанню Україною Угоди про спільний авіаційний простір з ЄС.

Такий сценарій в нинішніх умовах виглядає малоймовірним.

Таку думку в інтерв'ю ЦТС висловив генеральний директор Міжнародного аеропорту Бориспіль Павло Рябікін.

Відповідаючи на питання про те, чи зможе підписання "Відкритого неба" дати імпульс відновленню української авіації після введених обмежень, Рябикин сказав: "У нашій ситуації це залишається в області фантастики. Тому що всі країни, в тому чи іншому вигляді, будуть вводити квотування, обмеження на переміщення, додатковий контроль пасажирів. І ми розуміємо, що єдиних правил для всього світу не може бути ".

"Відкрите небо" - значить відкрити і прибрати всі обмеження. Тому зараз це, швидше за все, неможливо ", - додав топ-менеджер. Відзначимо, що в квітні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна пропонує підписати договір про "Відкрите небо" на саміті Східного партнерства, запланованого на 18 червня. А його попередник, Олексій Гончарук, говорив про можливість підписання такої угоди до кінця поточного року.

Нагадаємо, що попередній міністр інфраструктури України Володимир Омелян ще в 2018 році припускав, що підписання угоди про "Відкрите небо" з Європейським Союзом стане можливим "на наступний день після Brexit". Але поки, як відомо, цього не сталося.

Приєднання України до єдиного авіаційного простору з ЄС є важливим кроком для розвитку авіаційної галузі країни. Лібералізація повітряного простору дозволила б залучити в Україну нові авіакомпанії, а також посилити конкуренцію на ринку.

Джерело: ЦТС