Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Польща прокредитує реконструкцію і будівництво очисних споруд на Львівщині

147Національний фонд охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами Польщі оголосив конкурс заявок на будівництво та модернізацію очисних споруд і централізованого каналізування в межах державної програми «Інвестиції в управління стічними водами за межами країни».

Міста та села Львівської області мають право взяти в ньому участь та отримати кошти на покращення водовідведення. Метою програми є поліпшення або захист стану поверхневих, підземних, перехідних та прибережних вод у Польщі коштом інвестицій у очищення водних ресурсів. Як повідомила прес-служба Львівської облдержадміністрації, заявки для участі в проекті приймає департамент екології та природних ресурсів ОДА.

Згідно з умовами, фінансування можна отримати на будівництво, розширення, модернізацію очисних споруд та систем каналізаційних мереж, а також на розробку проектно-кошторисної документації. Підтримка – це пільговий кредит до 20 років, який компенсуватиме до 90% витрат. Решту на умовах співфінансування готовий забезпечити департамент екології та природних ресурсів ЛОДА спільно з департаментом міжнародної технічної допомоги та міжнародної співпраці. «Це дуже важливий проект для Львівщини. Адже питання каналізування гостро стоїть в регіоні. Кожен такий проект – це величезні витрати, які зазвичай непідйомні для маленьких містечок і сіл.

Тому закликаємо очільників громад області активно подавати заявки на участь в проекті і покращувати екологічний стан своїх населених пунктів. А ми, своєю чергою, готові долучитися у співфінансуванні», – процитувала прес-служба керівника департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Руслана Гречаника. Відомо, що польський фонд зарезервував близько 100 млн злотих на реалізацію програми впродовж 2016-2023 років.

Як зазначив в коментарі ZAXID.NET голова відділу регулювання використання водних ресурсів та надр департаменту екології Роман Туцький, гроші, які видаватимуть в межах проекту, загалом не є безповоротними. Львівські підприємства, які братимуть в ньому участь, оформлюватимуть позику в польському банку, і вже 10% від позики співфінансовуватиме обласний бюджет. «Згідно з інформацією Фонду охорони навколишнього середовища Польщі, це можуть бути частково безповоротні гроші: якщо вони побачать, що проект реалізується вдало, без затримок, то можуть поліпшити умови.

Цей проект – це кредити під 3% в одному з польських банків. Насамперед він може бути цікавим нашим комунальним підприємствам. Хоча ми розуміємо, що не всі комунальні підприємства, що є в області, готові взяти такий кредит, оскільки йдеться про великі суми», – наголосив посадовець. Наразі у Львівській області централізоване водовідведення мають лише 77,7 % міського населення, у селищах міського типу – 27,8 %, а сільські мешканці – лише 1,1 %.

Джерело: zaxid.net