Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

В Україні вийде документальний фільм про засклені балкони

B7Цього року вийде короткометражний документальний фільм Романа Блажана Enter Through The Balcony про народну балконну творчість.

Офіційний трейлер опублікувала кінокомпанія Minimal Movie. Ідея фільму з’явилася під час співпраці з видавництвом «Основи», яке торік опублікувала книгу Balcony Chic архітектора Олександра Бурлаки.

Бурлака взяв участь у зйомках Enter Through The Balcony. Також до створення фільму залучили архітекторів, антропологів та істориків. Розділ «В ролях» із сайту enterthroughthebalcony.com Балкони знімали у восьми містах: Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Полтаві, Харкові, Вінниці та Горішніх Плавнях.

Серед балконів були такі, що перевищували за площею квартири, до яких належали.

«Ми хотіли з’ясувати, де проходить межа між приватним і публічним. Чому архітектура є тиранічною? Чому неідеальним людям доводиться жити в ідеальних будівлях, створених архітекторами? Чому наша архітектурна спадщина саме така – і ми ніяк не можемо її прийняти?» – цитує режисера Bird in Flight.

Цьогоріч короткометражку планують показати на українських і міжнародних фестивалях, а потім викладуть у відкритому доступі в інтернеті.

Як уточнили «Хмарочосу» в компанії Minimal Movie, фільм буде доступний для широкого перегляду орієнтовно у березні-квітні 2021 року.

Джерело: Хмарочос