Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Жителі вулиці Ярославів Вал побоюються, що їхній будинок завалиться в результаті реконструкції

fba9rkld

Мешканці будинку, розташованого на вулиці Ярославів Вал, 10 у Києві побоюються, що він може повністю зруйнуватися в результаті розпочатої в лютому 2018 роки реконструкції. Так, під будинком вирито котлован, частково демонтуються несучі стіни і сходові клітки. Внаслідок цього на внутрішніх і в зовнішніх стінах квартир утворилися тріщини. Незважаючи на відміну у березні 2020 року дозволу на будівельні роботи по реконструкції, вони тривають. Про це KV повідомили мешканці зазначеного будинку.

За словами мешканців, безпосередньо під житловим будинком вирито котлован, буряться свердловини, проводяться зварювальні роботи, проводиться демонтаж сходових клітин.

«В результаті робіт в квартирах утворились численні тріщини в стінах, в стелі, відбулася деформація підлоги, відшарування шпалер, міжкімнатні та вхідні двері перекосилися. Утворилися численні тріщини на зовнішній частині будинку», – додали мешканці будинку.

Раніше замовником реконструкції виступало ТОВ «Сувеніри України», проектувальником – ТОВ «Прометей-Сяйво». У 2017 році замовник будівництва був змінений на ТОВ «Валяр».

За інформацією Бахматова, Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Києві в березні 2014 року було зареєстровано декларація про початок виконання будівельних робіт «Реконструкція з об’єднанням груп нежитлових (адміністративних) приміщень № № 21, 21А, 22, 23 і приміщень № № VII-a, IV, VII, 13 першого, другого поверхів та техпідвалу для розміщення підприємств торгівлі та громадського харчування в будинку № 10 по вул. Ярославів Вал Києва».

За інформацією Бахматова, в лютому 2020 року було проведено позапланову перевірку щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності та ТОВ «Валяр» видано обов’язкове до виконання розпорядження про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, припис про призупинення підготовчих і будівельних робіт від 28.02.2020. Також посадовців ТОВ «Валяр» було письмово запрошено для складання протоколу про адміністративне правопорушення, проте вони не з’явилися.

Пізніше, наказом від 04.03.2020 № 57 була скасована реєстрація декларації про початок виконання зазначеної реконструкції. Але роботи по факту не були зупинені.

Джерело: 3м2