Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

У українців заберуть землю біля Десни під Києвом через порушення

Desna River in ChernihivПрокуратура Київщини звернулась до суду з позовом в інтересах держави в особі територіальної громади с. Новосілки про витребування з чужого незаконного володіння земельних ділянок водного фонду вартістю майже 5 млн грн, які знаходяться на території Вишгородського району.

У 2017 році рішенням Новосілківської сільської ради відведено у приватну власність громадян 10 земельних ділянок з цільовим призначенням для ведення індивідуального садівництва загальною площею 0,6 га.

Однак, відведення спірних земель відбулося з порушенням вимог земельного та водного законодавства, оскільки зазначені земельні ділянки розташовані у межах прибережної захисної смуги річки Десна та відносяться до земель водного фонду. Водночас, чинним законодавством заборонено передавати землі водного фонду у приватну власність та здійснювати у межах прибережної захисної смуги розорювання землі, городництво і садівництво.

Наразі Вишгородським райсудом відкрито провадження у справі. Судовий розгляд триває.

Раніше Cлужба безпеки України задокументувала факти виведення з комунальної власності територіальної громади Києва 24-х земельних ділянок вартістю 400 млн гривень. За фактами незаконного заволодіння земельними ділянками ведеться досудове розслідування, на ділянки накладено арешти.

Джерело: 100realty.ua