Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Експрезидента «Укрбуду» Микитася відправили під варту, збільшивши йому суму застави

546Столичному забудовнику, експрезиденту «Укрбуда» та колишньому нардепу ВРУ і Київради Максиму Микитасю призначили більш суворий запобіжний захід — перебування під вартою або 100 мільйонів гривень застави.

Про це рішення Апеляційної палати Антикорсуду повідомив «Центр Протидії Корупції».

«Судді Апеляційної палати Антикорсуду призначили екснардепу, колишньому президенту «Укрбуду» запобіжний захід у вигляді варти з альтернативою застави у 100 млн грн. Тобто апеляція скасувала рішення судді першої інстанції Андрія Біцюка, який обмежився домашнім арештом», — йдеться у повідомленні.

У суді прокурор доводив, що домашній арешт передбачає застави, тому Микитасю повернули б гроші, які він вже вносив як заставу, а також повідомив, що є докази того, що Микитась «роздумував над вбивством» своїх співучасників, реалізація чого була б можливою при домашньому арешті.

14 травня 2019 року детективи НАБУ провели обшуки у компанії «Укрбуд Девелопмент» та в офісах і домівках окремих службовців Нацгвардії. Тоді затримали екскомандувача Нацгвардії, генерального директора компанії-забудовника та оцінювача. Їх підозрюють у заволодінні майном Головного управління Нацгвардії на 81 мільйон гривень.

В жовтні 2019 року ВАКС призначив заставу у розмірі 5,5 млн гривень, які пізніше збільшив до 80 мільйонів. В грудні того ж року «Укрбуд», заморозив будівництво на всіх своїх 26 об’єктах, 20 з яких були призупинені ще з липня. Чинний директор «Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода звинуватив у проблемах компанії колишнього власника Максима Микитася, який продав «Укрбуд» у вересні й заявив, що йде з будівельного бізнесу.

Компанія «Київміськбуд», що в грудні 2019 зобов’язалася добудовувати недобудовані об’єкти «Укрбуд Девелопмент», станом на травень 2020 року прийняла на баланс лише п’ять із 23 об’єктів «Укрбуду».

Джерело: Хмарочос