Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Україні необхідно терміново вводити тарифоутворення для модернізації енергомереж

picture2 ukraine neobhodim 369868 p0Україна вже зараз має потребу в перегляді методик тарифоутворення в електроенергетиці і впровадження підходу, який буде стимулювати інвесторів вкладати кошти в модернізацію електромереж.

Про це Аріель Коен, директор Центру енергії, природних ресурсів та геополітики (Center for Energy, Natural Resources and Geopolitics - CENRG) заявив в рамках 7-го Саміту Українсько-американської робочої групи.

"Україна категорично необхідно вже сьогодні запроваджувати тарифоутворення, яке дозволить модернізувати енергомережі відповідно до стандартів 21 століття - Smart Grid мережі. Сьогодні в світі проводиться масштабна діджіталізація і автоматизація, інфраструктура оснащується на високому технічному рівні. І це буде абсолютно інша енергомережу", - зазначив міжнародний енергетичний експерт Аріель Коен.

За його інформацією, українські електромережі були побудовані в минулому столітті. "Українські мережі на 60-80% морально і фізично застаріли. Необхідні великі роботи з модернізації", - додав Коен.

На думку енергетичного експерта, ключовими факторами для залучення інвесторів є передбачуваність і стабільність умов ведення бізнесу в державі.

"Що стосується енергійного сектора, витрати і інвестиції мають значні обсяги. І тому дохід і повернення відбуваються протягом тривалого часу. Нам необхідно створювати стабільні привабливі умови для інвесторів", - підкреслив Коен

Нагадаємо, українські та міжнародні експерти висловилися про необхідність впровадження в Україні стимулюючого тарифоутворення за європейською моделлю.

На думку ЕВА, при впровадженні нової моделі варто враховувати міжнародний досвід країн, де успішно введено RAB-регулювання, а саме - уникнути поділу бази активів на нову і стару і впровадити єдину ставку, рівну середньозваженої вартості капіталу - WACC.

Джерело: delo.ua