Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Будівництво скандальної дороги в Харкові

37 main v1592994004Мер Харкова Геннадій Кернес розповів, коли почнеться будівництво дороги через ринок "Барабашово". За його словами, її будуватимуть вже через пару тижнів.

Про це мер Харкова повідомив на сьогоднішній сесії горосвета після того, як депутат Ігор Черняк поставив запитання, якою буде повна вартість нового ринку на проспекті Ландау, оскільки на сесії обговорювали виділення 22 мільйонів гривень на нього.

Мер Харкова сказав, що ціна ринку буде залежати від кількості підприємців, які вирішать переміститися на нього.

"Ми не можемо зараз сказати, на яку суму будуть витрати, тому що ми робимо проект, це по-перше, а по-друге, все залежить від підприємців, які будуть задіяні в процесі переселення. Хто захоче, хтось не захоче. але та територія, яка сьогодні повернута місту, - це не вся територія. Ми ще повертаємо території, щоб були всім підприємствам місця для їх підприємницької діяльності. Не хочеться гадати на кавовій гущі, як кажуть ", - сказав Кернес.

За словами міського голови, будувати дорогу почнуть з боку станції метро "Київська".

"Ми виділяємо кошти, які підзвітні харківському міськраді. Коли буде точно зроблений проект, ми його презентуємо і для підприємців, і для городян. Але дорогу почнемо будувати буквально через пару тижнів. З боку" Роста ", - повідомив Кернес.

Історія конфлікту

У серпні 2019 року Харківська міськрада підтримала будівництво дороги через ринок "Барабашово". Тоді ж мер Геннадій Кернес повідомив про створення нового КП, з яким підприємці повинні укладати договори, і заявив: "Ми це робимо, щоб комунальна земля була не в руках" Барабашово ", а у власності міста".

Через будівництво дороги в зону знесення потрапляють торгові павільйони. Автомагістраль з'єднає вулицю Академіка Павлова з вулицею Моісеевской. Підприємці "Барабашово" виступили проти пробивання дороги, але, незважаючи на протести, міськрада схвалила будівництво. За словами Геннадія Кернеса, ця дорога була закладена в генеральному плані міста ще з 1953 року.

Будівництво нової автомагістралі обійдеться в 250-270 мільйонів гривень. Роботи почнуться вже в 2020 році, а закінчаться через рік.

За даними ЗМІ, Геннадій Кернес особисто написав заяву на АТ "Концерн АВЕК і Ко", почесним президентом якого є Олександр Фельдман, через самовільної забудови міської землі, яку взяв у оренду ринок "Барабашово". На грудневій сесії міськради Кернес пообіцяв "видалити Фельдмана як зуб", на що нардеп відповів, що "Харків сам видалить Кернеса як гангрену". Раніше Олександр Фельдман повідомив, що буде балотуватися в мери, і заявив, що Кернес веде боротьбу проти нього.

У ситуацію навколо будівництва дороги через "Барабашово" втрутився голова ХОДА Олексій Кучер. За його словами, конфлікт вийшов на національний рівень, про нього відомо Володимиру Зеленському.

Підприємцям "Барабашово", чиї робочі місця потраплять під знесення, пропонують торгувати на новому ринку, який збираються побудувати. Активісти побудували на ринку барикади і поставили "їжаки", щоб протистояти зносу.

21 лютого на "Барабавшово" сталася бійка, коли комунальники спробували знести в'їзну арку. Тоді спроба комунальних служб не увінчалася успіхом.

Вже 27 лютого конфлікт продовжився: на "Барабашово" відбулися масові зіткнення і пожежа. Поліція затримала 53 людини.

Джерело: kh.vgorode.ua