Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Банкам треба дозволити виселяти громадян - економіст розповів, навіщо це потрібно

5ef36c17a434c key 2323278 960 720Інвестиційний банкір розповів про проблеми з іпотечним кредитуванням в Україні.

Про те, чому в Україні існують проблеми з іпотечними кредитами, розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо запитати, чи вірю я, що буде іпотека в найближчі роки - ні, не вірю. По-перше, є юридичні ризики, оскільки банки зараз не можуть забрати у вас квартиру. Банки награлися в іпотеку до 2008 року, коли майже всі іпотечні кредити пропали. А зараз ви спробуйте прописати в законодавстві, що банк має право забрати квартиру. у вас відразу буде натовп народу, буде кричати "Як так, виселяють маленького українця з квартири!" Тому й не представляється можливим взяти кредит - бо неплатників немає можливості виселити. А банк працює, щоб заробити гроші ", - пояснив він.

У свою чергу, перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова зазначила, що потрібні зміни в законодавство, щоб вирішити цю проблему.

"З точки зору юридичного ризику все вірно, але є європейський досвід, як ці питання вирішуються. Я розумію, що для всіх змін і законів потрібен час. Але ще потрібна воля. Якщо хочемо іпотеку, то законодавча ініціатива з боку уряду існує, і можна ввести європейські прозорі механізми. Так, квартиру доведеться забирати. Але як забирати, як продавати, куди переселяти людей - це треба визначити ", - сказала вона.

Джерело: Україна 24