Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

У Польщі побудують найбільшу сонячну електростанцію

BayWa WitnicaНімецька компанія BayWa r.e. розпочала будівництво сонячного парку Вітніца (Witnica), який стане найбільшою сонячною електростанцією в Польщі. Об'єкт потужністю 64,6 МВт, який повинен бути завершений до кінця 2020 року, будується без будь-яких державних субсидій, а вироблювана електроенергія буде продаватися неназваною місцевої промислової компанії на основі довгострокової угоди про купівлю-продаж електроенергії (PPA). Деталі цього договору зараз обговорюються.

Сонячна електростанція будується на заході Польщі, недалеко від кордону з ФРН. На ній будуть встановлені сонячні PERC модулі від JinkoSolar і інвертори Huawei.

Доктор Бенедикт Ортманн, глобальний директор по сонячним проектам в BayWa r.e. зазначив: «Мережевий паритет просувається все далі на північ. Після наших проектів в Іспанії і Німеччини, які ми реалізували в останні роки без субсидій, ми тепер досягли моменту, коли фотоелектричні енергію можна продавати і в Польщі ».

«У Польщі колосальний попит на зелену енергію, особливо з боку торгових і промислових підприємств, але вона в надзвичайному дефіциті в країні, яка до сих пір виробляє 80% електроенергії з вугілля».

«Ми плануємо побудувати ще один сонячний парк потужністю 50 МВт в наступному році, і в даний час наш портфель сонячних електростанцій в країні налічує близько 600 МВт», - говорить представник BayWa.

Сонячні електростанції все частіше будуються в Європі поза рамками спеціальних механізмів підтримки ВДЕ, а «під клієнтів», з якими укладаються прямі договори купівлі-продажу електроенергії.

Примітно, що фотоелектрична генерація стає конкурентоспроможною навіть в регіонах з досить посередньої інсоляцією. В даному польському випадку розрахунковий річний КВВП становить 12%, що дуже непогано для розташування.

У Великобританії, де природні умови ще менш сприятливі, без субсидій будується гігантська 350-мегаваттна станція Cleve Hill Solar Farm.

Источник: renen