Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Забудовникам у Києві нагадали про безкоштовні електронні сервіси (перелік)

depositphotos 71697893 stock photo blueprints and safety helmet over 8У відкритому доступі є реєстри та кадастри, що допомагають готувати безпечні та правильні з точки зору містобудування проекти будівництва.

Про це повідомив заступник начальника Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.

Він перерахував ресурси, що можуть допомогти забудовникам готувати безпечні та правильні з точки зору містобудування проекти будівництва.

Онлайн ресурси для забудовників:

Держгеокадастр – https://land.gov.ua/

«На сайті кадастру можна знайти ділянку за кадастровим номером або ж дізнатися цей номер. По кожній ділянці є дані про цільове призначення, вид використання та вид права на земельну ділянку. На карті кадастру є можливість накладати шари, де позначені землі природно-заповідного, лісового фондів, корисні копалини та посіви, а також багато іншої корисної інформації», – прокоментував ресурс Юрій Тацій.

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно – https://kap.minjust.gov.ua/ «В електронному кабінеті цього ресурсу можна отримати інформацію про зареєстровані речові права на об’єкт нерухомості, обтяження прав (іпотеки, застави, рішення суду), правовстановлюючі документи на об’єкт, технічні паспорти будівель та споруд, рішення реєстраторів про реєстрацію та інше. Всю інформацію можна отримати за ідентифікаторами: адресою, кадастровим номером ділянки, реєстраційним номером об'єкта нерухомості, ідентифікаційними даними фізичної або юридичної особи», – зазначив Юрій Тацій.

Єдиний державний реєстр судових рішень – http://www.reyestr.court.gov.ua/ «За допомогою цього ресурсу за ключовим пошуковим словом можна перевірити, чи наявні судові справи стосовно певної ділянки або нерухомості», – йдеться у пості Юрія Тація.

«У Департаменті містобудування та архітектури ми часто користуємося й неофіційними джерелами, як то Google Maps, супутникові карти Києва. Є й інші гарні ресурси, які в одному місці збирають інформацію щодо повноти дозвільних документів по об’єктах будівництва», – додав посадовець.

Нагадаємо, що У Києві є можливість перевести житлове приміщення у нежитлове для ведення бізнесу двома способами – за спрощеним порядком, ухваленим Київською міською радою, або через отримання містобудівних умов та обмежень. Законодавства забороняє більше 10 видів бізнесу, які можна відкрити у житловій будівлі.

Раніше повідомлялося, що у січні–березні 2020року в Києві прийнято в експлуатацію 88,2 тис. кв. м загальної площі житлових будівель. Загальна площа прийнятого в експлуатацію житла в січні–березні порівняно з відповідним періодом попереднього року зменшилась на 49,4%.

Джерело: 100realty.ua