Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Попит поки не збільшив ціни на покупку заміської нерухомості

495abf793b0f92ddb27779067d94d3b0У 2008 році в передмісті Києва було кілька сотень заявлених котеджних містечок, з яких розвинулися менше половини, сьогодні — близько 200, куди входять умовні містечка, що складаються з декількох будинків, об’єднаних спільним парканом.

«За останні 12 років нових масштабних проектів практично не будувалося, відповідно розвиток існуючих проектів і маленькі проекти на 5-10-20 будинків повністю покривали невеликий попит. У карантин всі захотіли виїхати за місто і коли все орендні котеджі розібрали і залишився дійсно неліквід за космічними цінами стало зрозуміло, що в довгостроковій перспективі раціональніше купити будинок, ніж його орендувати», – зазначає Валерій Захаров, брокер RE / MAX Central в Україні.

Але і на ринку продажу є проблеми з вибором, тому що якісних пропозицій на ринку практично немає. Це поки і стримує зростання цін на продаж заміської нерухомості. «З одного боку, є покупець, який хоче купити, з іншого боку є продавець, який ще більше хоче продати, тому що швидше за все продає він цей будинок вже не один рік, а то і всі дванадцять. За цей час будинок морально застарів і не відповідає сьогоднішнім вимогам до архітектури, інженерії та планувальних рішень. Тому і ціну не піднімає – аби продати. І виходить, що незважаючи на попит, розумні продавці ціну не піднімають », — пояснює Валерій Захаров.

За словами експерта, ринок продажу заміської нерухомості тільки починає своє зростання і, незважаючи на те, що ми зараз знаходимося на низькій ціні, не радить поспішати з покупкою. За 30 років на ринку накопичилося багато різного житла і якщо орендувати, причому швидше за все тимчасово, можна якийсь завгодно будинок, то купувати потрібно вже «правильний». «Восени ми побачимо старт продажів нових котеджних містечок — і звичайно, вибір буде великим», — додає Валерій Захаров.

Джерело: 3м2