Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Ціни на квартири можуть зрости. Чого чекати покупцям восени?

372528Восени 2020 року в Україні можуть зрости ціни на квартири в новобудовах. Залежно від ситуації в країні і курсу валют в середньому цінове зростання може скласти 3-5%.

Про це пише UBR.ua з посиланням на коментар власника інвестиційно-будівельної компанії "Фенікс Груп" Назара Бенча.

Через нестабільну ситуацію на ринку нерухомості ( "Аркада", "Укрбуд" і ін.) українці почали значно обережніше ставитися до інвестицій в новобудови. Зараз покупці віддають перевагу квартирам у новобудовах, які знаходяться на завершальній стадії будівництва. Або ж вкладають гроші в проекти забудовників, які мають міцну репутацію з фінансовим резервом. При цьому наголошується сплеск попиту на перевірки дозвільних документів забудовників через спеціалізовані ресурси.

На ринок також вплинув карантин. Переважно українці інвестували в новобудови заради збереження коштів. У березні кількість угод скоротилася в три рази в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. При цьому ще з 2017 року смарт-квартири більше не в тренді - інвестори віддають перевагу комфорту, а карантин взагалі підвищив попит на великі квартири в дві і більше кімнати. Попит на "однушки" впав.

Фактори, які визначають вартість житла зараз:

• Коливання ринку і курсу валют, від якого залежить вартість будматеріалів і монтажно-будівельних робіт. Тепер дивляться на ціну і планують, виходячи з неї.
• Реформування ДАБІ. Забудовнику стало набагато складніше отримати дозвільні документи.

Джерело: dengi