Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Квартири в передмісті стали купувати більше, ніж в самій столиці

Без названияЗа підсумками 8 місяців 2020 року кількість придбаних квартир в новобудовах передмістя Києва становить 60% від усього обсягу продажів в Київському регіоні.


Про це повідомила Вікторія Погасий, директор по маркетингу житлового комплексу BASA City.


За її словами, популярність передмістя Києва викликана, перш за все, рекреаційними перевагами житлових комплексів. Крім цього тривалий карантин, пов'язаний з пандемією, у частині потенційних київських покупців викликав бажання зміни місця проживання. Експерт зазначила, що на даний момент до 1/3 покупців житла в приміських комплексах здійснюють усвідомлений переїзд, купуючи квартиру в передмісті замість київської.

«Дуже часто покупці «відмовляються» від міської 1-кімнатної квартири в 40-50 м2 в спальному районі, вважаючи за краще купити натомість 2-3-кімнатні площею 65-80 м2 в передмісті», - розповіла вона.

Вікторія Погасий звернула увагу на те, що, починаючи з липня, попит на найдорожчі (видові) квартири в передмісті, вартість яких становить близько 1000 дол. / М2, збільшився в середньому на 20%.
За її даними, за 8 місяців 2020 року найбільшим попитом в найближчому київському передмісті з відмінним транспортним сполученням користуються об'єкти нових форматів, таких, як, наприклад, еко- і nature friendly-комплекси, розташовані на віддаленості до 10 км від столиці. Разом з тим на хвилі популярності заміського житла, на думку експерта, деякі забудовники націлені на поліпшення своїх проектів, наближаючи їх за своїми характеристиками до об'єктів бізнес-категорії.

«На даний момент найбільш перспективними для покупців є приміські ЖК, що будуються уздовж новообухівського шосе, так як цей напрямок найбільш наближений до центральної частини Києва», - вважає Вікторія Погасий.
На думку експерта, головними особливостями нових форматів житла в передмісті є обов'язкова наявність природних рекреаційних можливостей поблизу будівництва, таких як озеро, ліс, річка та ін.
«У приміських об'єктах нових форматів девелопери мають намір створити по-справжньому комфортне середовище для життя: на сьогоднішній день мова йде про те, що близько 2/3 всієї території забудови ділянки має відводитися під місця загального користування (це і створення набережних, прогулянкових зон, територій для дітей і занять спортом, власний басейн на території житлового комплексу, велодоріжки і багато іншого) і сама територія вільна від автотранспорту», - підкреслила Вікторія Погасий.

Крім цього, експерт відзначила якості самого житла, то для передмістя характерна тенденція створення житлових комплексів малоповерхової забудови (в частині квартир передбачаються особисті дворики) з обов'язковою наявністю ліфтів в кожному будинку, облаштування на будинках вентильованих фасадів і системи індивідуального опалення.
Вона звернула увагу на те, що в приміських об'єктах нових форматів обов'язковою характеристикою є концептуальний інфраструктурний комплекс з об'єктами дитячої, спортивної, соціально-побутової інфраструктури.
Вікторія Погасий розповіла, що витрати на поліпшення проектів складають в середньому 20-25% від кошторисної вартості будівництва.
«Саме тому вартість житла нових форматів в найближчому передмісті порівнянна з вартістю київських об'єктів нових форматів, які будуються в спальних районах в безпосередній близькості до метро», - підкреслила вона.

Вікторія Погасий також вважає, що в осінній період очікується істотне зростання вартості найбільш затребуваного житла в передмісті Києва, яке знаходиться в активній фазі будівництва (виконано будівельних робіт більше 50%) і з терміном здачі в 2-3 кв. 2021 г. При цьому середня вартість м2 в передмісті за осінній період виросте на 5-7%.
«У вересні-жовтні в передмісті столиці вартість об'єктів нових форматів може зрости в середньому на 10-15%. Разом з тим цінова політика забудовників буде зав'язана не тільки на затребуваності того чи іншого житлового комплексу. Багато в чому вона буде залежати від зростаючої собівартості будівництва, а також загальноекономічної ситуації в країні», - підсумувала Вікторія Погасий.

Володимир Германов