Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

На яку реконструкцію не потрібен будпаспорт?

rekonstrukciya privatnogo budinkuДля здійснення реконструкції садибного будинку без зміни функцій чи техніко-економічних показників отримувати будівельний паспорт не потрібно!

Якщо ви вирішили здійснити капітальний ремонт чи реконструювати свою будівлю садибного типу, при цьому не змінюючи функціонального призначення або ТЕП будинку, ви можете зробити це без погодження Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

 

Про це повідомив на своїй сторінці у facebook заступник директора Департаменту та архітектури КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій. 
Tatsiy"Інша ситуація, якщо ви плануєте змінювати параметри, функцію чи ТЕП будинку. Для цього вам потрібно отримувати або будівельний паспорт, якщо площа будівлі становить до 500 квадратних метрів, або містобудівні умови та обмеження, якщо площа більша.

На що звернути увагу, готуючи проєкт реконструкції садибного будинку:
- поверховість: садибна забудова не може перевищувати 3 поверхи, не враховуючи мансарду (для отримання МУО) і 2 поверхи + мансарда (для отримання будпаспорту);
- відсоток забудови: не дозволяється, щоб забудова займала понад 50% площі території;
- умови пожежної безпеки: при проєктуванні, а потім і при будівництві об’єкту необхідно дотриматись протипожежних відстаней до сусідніх будинків, врахувати проїзди для пожежних машин, тощо.

Також згідно зі статтею 103 Земельного кодексу України у плануванні забудови важливо враховувати інтереси сусідів, зокрема, уникати:
- надмірного затемнення сусідських будинків;
- інсоляції;
- розміщення об’єктів по межі земельної ділянки або в ненормативній відстані від неї" - пояснив Юрій Тацій.