Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Почав діяти новий держстандарт використання шлаків в дорожньому будівництві

shlaki

З 1 листопада в Україні набув чинності новий державний стандарт на використання шлаків в дорожньому будівництві - ДСТУ 9043: 2020 "Матеріали щебеневі з шлаків для дорожнього будівництва. Технічні умови".

Як пише ЦТС з посиланням на ГМК-Центр, дія стандарту поширюється на щебеневі матеріали з шлаків:

- чорної металургії (утворюються при виробництві сталі, доменних і т.п.);

- кольорової металургії (утворюються при виробництві феронікелю).

Щебеневі матеріали з металургійних шлаків можуть бути використані як для влаштування шарів підстави на дорогах всіх категорій, так і для влаштування покриття на автомобільних дорогах IV-V категорії.

"Цей стандарт встановлює вимоги до щебеню, щебенево-піщаних і піщаних сумішей з шлаків, які використовуються при будівництві автомобільних доріг. Він буде сприяти активізації використання шлакових матеріалів в дорожньому будівництві, оскільки встановлює вимоги до шлакам як сировини для виробництва щебеневих матеріалів", - прокоментував раніше Олександр Тимощук, начальник відділу інноваційного розвитку "Укравтодору".

Нагадаємо, що стандарт був розроблений ДП "Державний дорожній науково-дослідний інститут ім. М.П. Шульгіна" ( "ДерждорНДІ").

Станом на вересень "Укравтодор" використовував більше 100 тис. Куб. м шлаків на будівництві доріг. До кінця 2020 року цей показник повинен досягти 500 тис. Куб. м.

Джерело: cfts