Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Новий тренд в будівництві: з дерева зведуть хмарочос у Берліні

Opera Снимок 2021 02 15 194451 nerukhomi.ua    Останнім часом з дерева будують все більше різних будівель, а     вчені з Університету Меріленд змогли отримати на основі деревини   прозорий матеріал, який виявився легшим і практичнішим за скло.

В Берліні збираються побудувати хмарочос, висота якого досягне 98 метрів. При цьому головним будівельним матеріалом тут буде дерево. Проєкт отримав назву WoHo. За будівництво взялася компанія UBT, яка за допомогою поперечно-клеєного бруса реалізує задум. В результаті будівля буде максимально екологічною, а використання стали і бетону мінімізують – ці матеріали будуть використані лише при спорудженні фундаменту.

Спроєктувало будівлю норвезьке архітектурне бюро Mad Arkitekter, таким чином ця будівля може бути найвищою з дерева у Європі. Приблизна вартість будівництва – 90 млн євро.

Комплекс буде складатися з чотирьох будівель різної висоти. Загальна корисна площа - 18 тисяч квадратних метрів. З них 60% будуть здаватися в оренду або продаватися під житло, в тому числі і соціальне. Ще 25% приміщень віддадуть під комерційну нерухомість, інше – буде громадським простором.

Відомо, що з дерева будують останнім часом все більше висотних будівель. Скоро в Сіднеї з'явиться висотка, де основним будівельним матеріалом буде деревина. Висота її – 40 поверхів. Планують завершити будівництво у 2025 році.

А вчені з Університету Меріленд шляхом хімічних дослідів домоглися того, що деревина виявилася не тільки прозорою, але і в 50 разів міцніше звичайного дерева, а її пропускна здатність світла перевищила 90 відсотків. Такий матеріал, на думку фахівців, можна використовувати для будівництва абсолютно прозорого будинку.

Джерело: nerukhomi