Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Мінрегіон хоче послабити процедуру видачі забудовникам дозвільної документації

Opera Снимок 2021 02 18 180307 nerukhomi.uaМінрегіон розробляє проєкт постанови, яке спростить процедуру проведення державного архітектурно-будівельного контролю та видачу забудовникам дозвільної документації.

Про це заявив глава відомства Олексій Чернишов під час засідання Ради директорів Конфедерації будівельників України, передає в четвер, 18 лютого, пресслужба Міністерства.

За його словами, документ зараз проходить процедуру узгодження з усіма необхідними центральними органами виконавчої влади, і найближчим часом буде винесений на розгляд Кабміну. Таким чином правила на ринку будівництва будуть спрощені, тиск на компанії знижено, а сам ринок стане більш прозорим.

Проте, Чернишов вважає, що слід ввести відповідальність забудовника на всіх етапах будівництва.

"Ринок має бути прозорим, а контроль зрозумілим. Показник успіху реформи - це капітал, який ми таким чином зможемо залучити в цю галузь. На жаль, на сьогоднішній день в житлове будівництво інвестицій практично немає. Ніхто не хоче заходити на ринок з непрозорими і незрозумілими умовами роботи", - підкреслив міністр.

Він нагадав, що влада відновила контроль органів місцевого самоврядування за об'єктами класу наслідків СС1 і СС2 в межах 101-го населеного пункту, де зосереджено 92% всього будівництва в країні. Також створено єдиний центральний орган виконавчої влади – Державна інспекція архітектури та містобудування України. Під час перехідного періоду ДІАМ буде здійснювати архітектурно-будівельний контроль та нагляд за об'єктами класу наслідків СС1, СС2 і СС3.

Джерело: nerukhomi