Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Концепцію законопроєкту щодо реформування у сфері містобудування підтримала професійна спільнота

conception5 wwwКонцепцію законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування», розроблену Мінрегіоном обговорили 21 квітня на онлайн-конференції «Комітету з питань права» Українського клубу нерухомості.

У заході взяли участь представники Мінрегіону, Українського клубу нерухомості, Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та інші експерти.

За дорученням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, основні положення концепції презентувала Наталія Козловська, заступник Міністра. Серед них – розширення функціональних можливостей Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, що має мінімізувати паперовий документообіг. А також загальний перегляд системи містобудівного контролю й нагляду, що передбачає розмежування повноважень органів державної влади, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб.

«Зміни, запропоновані Мінрегіоном у даній концепції, започаткують ефективне регулювання сфери містобудування та подолання корупції. Переконана, що наша плідна співпраця у реформуванні цієї сфери дозволить створити умови конкурентного і прозорого ринкового середовища», – зауважила Наталія Козловська.

Концепція проєкту Закону є результатом співпраці на базі Мінрегіону народних депутатів України, Асоціації міст України, Офісу простих рішень та результатів, Конфедерації будівельників України, представників будівельного ринку та експертного середовища. Координаційна рада з вирішення проблемних питань у сфері містобудування погодила концепцію проєкту Закону України та прийняла рішення рекомендувати Комітету ВР України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створити робочу групу, у складі народних депутатів – членів Комітету, представників Міністерства розвитку громад та територій та Міністерства цифрової трансформації, для доопрацювання законопроєкту.

За підсумками обговорення комітет підтримав розроблену експертами Міністерства розвитку громад та територій концепцію законопроєкту.

Джерело: minregion