Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Справа Аркади: з фондів фінансування будівництва вивели 72 млн грн

630 360 1602068605 198Завершено досудове розслідування у справі про розкрадання коштів з фондів фінансування будівництва, управителем яких є банк "Аркада".

Про це в четвер, 22 квітня, повідомили в пресслужбі Київської міської прокуратури.

Голова правління АТ АКБ "Аркада" разом зі спільниками розробив схему, за якою з ФФБ житлових комплексів Еврика, Патріотика та Патріотики на озерах вивели 72 млн гривень.

Схема полягала в наступному: шляхом видачі кредиту і подальших операцій з використанням підконтрольних підозрюваному суб'єктів господарювання з фондів були виведені кошти в сумі 50 млн гривень. Пізніше таким же чином з банку під заставу неіснуючого майна вивели ще 22 млн гривень.

Після того, як підозрювані ознайомляться з матеріалами справи, її буде направлено до суду.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, Фонд гарантування вкладів хотів оскаржити угоди ТОВ "Будеволюція", Олега Неліна і Тараса Бурдейного, оскільки саме вони, на думку фонду, привели до банкрутства банку. Проте першого разу арешт був зняти за рішенням Печерського райсуду.

У держреєстрі прав власником будівлі банку і ділянкою під ним значиться Олег Нелін, який згодом передав цю нерухомість в іпотеку для Тараса Бурдейного. І Бурдейного, і Неліна пов'язують з компанією Burisma Group, що належить колишньому міністру екології Миколі Злочевському, який працював за часів Януковича.

Слідчі з'ясували, що кошти були перераховані за векселі ТОВ "Фінробінс" на ТОВ "Будметконструкція" і за векселі на рахунку ТОВ "Прима Торгпостач" і ТОВ "Інвест Системз". Всі пред'явлені до платежу векселя є простроченими. Правоохоронці пов'язують ТОВ "Будметконструкція", ТОВ "Прима Торгпостач" і ТОВ "Інвест Системз" з Паливодою і банком "Аркада".

Джерело: nerukhomi