Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Відбулось громадське обговорення першої редакції проєкту змін до ДБН щодо інклюзивності будівель та споруд

photo 2021 04 29 10 47 4328 квітня на базі Українського зонального науково-дослідного і проєктного інституту по цивільному будівництву «КиївЗНДІЕП» відбулось публічне онлайн-обговорення першої редакції проєкту зміни №1 ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

Проєкт зміни є одним із кроків виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Він розробляється Інститутом «КиївЗНДІЕП» на замовлення Міністерства розвитку громад та територій України.

Зміни, зокрема, стосуватимуться вдосконалення положень будівельних норм та врахування в них сучасних вимог безбар’єрності при проєктуванні, будівництві нових та реконструкції, реставрації, капітальному ремонті та технічному переоснащенні існуючих житлових будинків та громадських будівель і споруд, організації їх земельних ділянок, вертикальних комунікацій, шляхів евакуації, пожежної безпеки, інженерного обладнання.

У обговоренні взяли участь більше 60 представників громадського сектору, центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій осіб з інвалідністю, будівельного бізнесу, фахівців профільних інституцій, експертів.

Усі пропозиції, що надійшли під час обговорень, будуть опрацьовані Інститутом розробником зміни ДБН та враховані у другій редакції.

Довідково

Сфера застосування ДБН – проєктування, будівництво нових та реконструкція, реставрація, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих житлових будинків та громадських будівель і споруд, а також розумне їх пристосування з урахуванням потреб маломобільних груп населення. Вимоги цих Норм є обов’язковими для застосування усіма юридичними та фізичними особами на території України, окрім будівництва індивідуальних житлових будинків. Норми забезпечують рівні права на використання житлових будинків і громадських будівель та споруд різними верствами населення, в тому числі маломобільними групами населення».

Інклюзивність будівель і споруд – комплекс архітектурно-планувальних, інженерно-технічних, ергономічних, конструкційних і організаційних заходів для забезпечення доступності будівель і споруд, у яких кожна особа, незалежно від віку, статі, інвалідності, функціональних порушень, рівня комунікативних можливостей або обставин, може відчувати себе безпечно і комфортно без сторонньої допомоги і в міру своїх можливостей.

Джерело: minregion