Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

У Києві незаконно огородили будівельним парканом ще один старовинну садибу

perem 130 2У Києві обнесли будівельний парканом старовинну садибу, яка розташована на проспекті Перемоги, 130/1 у Святошинському районі Києва, існує велика ймовірність, що її можуть знести.

Про це написали кияни в соціальній мережі та виклали фотографії.

За словами ексдепутатки Київради Олени Терещенко, йдеться про садибу Сергієнка, так звану "Дачі з мезоніном", - будівлю дореволюційної споруди. Вона є однією з чотирьох уцілілих пам'яток дачної архітектури на Святошино.

Opera Снимок 2021 04 30 101101 nerukhomi.ua

"Унікальність даної садиби полягає в тому, що вона є зразком початкової дачної забудови Києва початку ХХ століття, побудована на території дачного селища в Святошино (1897-1919рр) за одним з 24-х типів проєктів дачних будівель, виконаних за зразками зарубіжних вілл на європейських курортах у стилях модерну, історизму та еклектики відомими архітекторами Олександром Кривошеєвим і Олександром Хойнацьким на 450 ділянках заможних киян. Садиба Сергієнка зведена саме в стилі еклектики з елементами архітектури відродження і "цегляного стилю", – розповіла Терещенко.

Забір встановлений незаконно, без отримання дозволів з боку Департаменту міського благоустрою КМДА. Глава Департаменту Тимур Ткаченко повідомив, що 28 квітня інспектори видали припис з вимогою показати дозвільні документи.

"Якщо ж там немає землекористувача і не буде відповідного документа – буде прийнято рішення про демонтаж у відповідний термін", – повідомив чиновник.

Відомо, що Дачу з мезоніном позбавили статусу пам'ятки в минулому році. Співробітниця Київського науково-методичного центру з охорони пам'яток Алена Мокроусова вважає, що це зробили не просто так, скоро тут має розпочатися масштабна забудова. Варто зазначити, що саму будівлю нещодавно відреставрували, вона без ознак аварійності.

 В квітні 2019 року рішенням Київради передали в оренду земельну ділянку площею 0,34 га на проспекті Перемоги, 130/1 ТОВ "Юпітер Фінанс" строком на 10 років для експлуатації та обслуговування нежитлового будинку. Згідно з офіційними даними, основна сфера діяльності компанії - торгівля машинами та промисловим обладнанням. Серед іншого фірма також займається купівлею і продажем нерухомості. Власниками ТОВ "Юпітер Фінанс" значаться Іфтіхар Фараджов, проживає в Казахстані і Мурад Касумов – з Азербайджану.

Варто зазначити, що Фараджов і Касумов є також засновниками ТОВ "Дружба народів СНД", яке замішане в скандальному будівництві висотки на київському Печерську - апартамент-готелю на вул. Курганівській, 7. Компанія тільки з допомогою суду змогла отримати дозвіл на будівництво.

Джерело: nerukhomi